Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van ez? Fekete-fehérben...

Miért van ez? Fekete-fehérben kell majd mindig festenem, vagy még tudom magam fejleszteni a festésben/rajzolásban?

Figyelt kérdés

ha látok egy képet ceruzával nem tudom lerajzolni teljesen eltér az eredetitől, de tussal (tinta) és ecsettel lefestem minden vázlat nélkül teljesen valósághűen. Viszont csak fekete-fehérben tudok festeni, színes festésben nagyon gyenge, sőt béna vagyok. Maradnom kell a tusnál és a fekete-fehér színnél?

18/L (5 hónapja festek tussal)


2011. jan. 30. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, deha jót akarsz magadnak, akkor annál maradsz, mivel ezek szerint ahhoz van érzéked. Érdemes azt fejleszteni, amiben amúgy is jó vagy.
2011. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában gyakorlat teszi a mestert. Ha nem lesz jó, nem lesz jó, de próbálkozz, nem kell egy dolognál leragadnod, csak azért, mert nem megy olyan jól a többi. Örülj, leglaább van valami, amiben már tuti jó vagy.
2011. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni! Sok színes eszköz van. Színesceruza, pasztell, tempera, vízfesték. Csak gyakorlással lehet megoldani a problémádat.

Egy rajzos

2011. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tudnál mutatni pár képet? :P

amúgy én is azt mondom, hogy gyakorolni kell, és menni fog színessel is. Én is jobban szeretem a monochrome képeket festeni, talán azért mert a grafikáknál hozzászoktam a fekete fehérhez vagy mert nem kell vacakolni a színkeverésekkel. de időnként "jól esik" színes képet is festeni. :)

én régebben úgy "fejlesztettem" magam, hogy mindig egy kicsi újdonságot belevittem a képeimben. úgy értem egy kis ismeretlen és új technikát vagy dolgot. pl mondjuk ha nem tudnék arcot festeni akkor festenék pár képet...és először csak úgy, hogy legyen rajta ember de ne látszódjon az arca..utána egy másik képet amin épp egy kicsit látszik csak az arca, utána jobban látszódjon árnyékosan és kontrasztosan...és így szépen lassan be lehet gyakorolni a dolgokat :)

amikor elkezdtem airbrusholni akkor is remegett a kezem és olyan fejeket terveztem autóra festeni amik zombisak voltak meg véresek meg foltosak (pl gorgoroth együttes tagjai) és annál tökre nem látszódott ha egy két helyen megcsúszott vagy remegett a kezem...és mégis tudtam gyakorolni az arcokat. :) ez volt kb a nyáron, most meg már 95%-os biztos kézzel tudok festeni olyan képeket, hogy sokakat megtéveszt, hogy az fénykép-e vagy festmény.

szóval ha van kedved színes képeket csinálni, akkor ne keseredj el az első próbálkozások után, egy kis gyakorlás, és máris jobban fog menni. :)

vaaaagy próbálj olyan képet festeni amiben nagyon kevés szín van...és úgy szokni fogod a színeket. pl havas táj...fehér-szürke-kék..meg egy kis fekete...félig meddig monochrome ez is de mégis van benne kék is amit már tudsz is gyakorolni :)

minden jót! :)

és várom a képet ha tudsz mutatni :P

2011. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy lépcsőfok,ahonnan érdemes tovább lépni a kezdeti kudarc ellenére is.Javaslom a porpasztell használatát,mert ez a leggyorsabb technika,melynek használatával a leghamarabb elsajátithatod a festés alapjait.Különösen a szinkeverés tanulható meg gyorsan ezáltal.Törvény,:vidd fel először a világos alapokat,mert sötét szinből világosat még alkothatsz,de sötétből igazán világosat soha.Én ma már mindennel festek mindent és bármilyen felületre,de a pasztell kedvenc technikám maradt.Különösen szines portré készitésekor használom.Sok sikert a továbbiakban!
2011. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

.....világos szinből sötétet még alkothatsz,de sötétből igazán világosat soha.

2011. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen nektek, akkor bátran próbálkozom majd :) (egyébként már próbáltam a temperát,akrilt, pasztellt, de egyik sem tetszett annyira, de nem adom fel)

itt van az első két képem tussal (a bénaságomat ne nézzétek, ma már jobban megy és szinte csak állatokat rajzolok): [link]

[link]

2011. jan. 31. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!