Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a külömbség az opera és az...

Mi a külömbség az opera és az operett között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 06:54
 1/7 anonim válasza:
az operett könnyű műfaj és beszélnek is benne, míg az operában nem.
2011. febr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 iDev ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, így csak a saját véleményemet írom (ami lehet, hogy teljesen fals), de szerintem az opera "nehezebb" műfaj, hangsúlyosabb a zene, és a történeteknek is mélyebb mondanivalója van. Az operett "könnyebb", vagy inkább könnyedebb dolog, prózával.


De ha megnézel 1-2 felvételt, te is érezni fogod a külöNbséget:


Operett:

http://www.youtube.com/watch?v=JHiw9inQYTM


Opera:

http://www.youtube.com/watch?v=lXNjqxZ11NQ

2011. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez félig igaz.

Az operett könnyűzene, az opera komolyzene.

Viszont: az operában is beszélnek. Még Mozart is írt olyan operákat, ahol beszéld kötötte össze az áriákat, pl. Szöktetés a szerájból. Ahol pedig nincs konkrétan beszéd, ott is van "énekbeszéd" (recitativo), ami összeköti az áriákat.


Opera = zenedráma. (A vígopera is.)

Operett = énekes-táncos vígjáték.

2011. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vígopera is opera, ezért nem dráma.Amelyik opera drámai vagy tragikus az soha nem víg .

Egyébként ha nincs nálad műsorfüzet amiben leírják az általad megtekintésre méltatott opera vázlatát nem biztos , h a kornyikálásból (ami sokszor tényleg nagyon szép)és a nagy jövés-menésből levágod, h miről is van szó tulajdonképpen.

Az operettnél ez nem fordulhat elő mert általában annyira egyszerű az egész bonyodalom, h a hülye is megérti.És a hepy end garantált !:D A drámai operákban viszont kicsit sem garantált még a vígoperákban is előfordul , h elmarad a boldog vége.

2011. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vohu Manah válasza:

Sziasztok! Szép napot !


Csatlakozom az előttem szólókhoz abban a tekintetben, hogy az operett könnyedebb műfaj, rövidebb előadás, míg az opera összetettebb, és hosszabb előadás. Tanulmányaim alapján próbálok válaszolni a kérdésre. Mozart nevezte el a műfajt operettnek. Szó szerinti jelentése: „kis opera” vagy „operácska”.

A cselekmény fonala prózai monológokban és párbeszédekben bontakozik ki, ezekhez kapcsolódnak a zenei tételek és a táncjelenetek.


Ezzel szemben az opera egy megzenésített színmű énekesek és a zenekar előadásában. Ami nagy különbség, hogy az operánál gyakran alárendelődik a cselekmény a zenének. Vannak pl. a nagyoperák, amik több órán keresztül tartanak (itt mutatkozik meg az a rész, hogy hosszabb az előadás).


További szép napot!

2011. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mozartnak köze nem volt az operetthez. Singspielt és operát szerzett.
2011. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vohu Manah válasza:

Művészeti szervező vagyok. Nézz utána, kedves, ki írta Figaro házasságát, Don Giovanni, Varázs fuvola.--> Operák


És ha tudsz olvasni, azt írtam, hogy ő nevezte el az operettet. Értő olvasást ált. iskolában tanítják.:)

2011. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!