Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most tanulom a Toldit. Az...

Most tanulom a Toldit. Az első éneknél tartok, de nem értem, hogy most miről van szó Tipp?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el mégegyszer,és gondolkodj el rajta. Akkor megérted.
2011. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Olvasd tovább. Lassan összeáll a kép. Találsz neten olyan tartalmat, ami énekenként összegez, azzal olvasd. (ne csak azt.)


Jó érzés az olvasást megszakítani kis gyakorikerdesekkel, mi? :P

2011. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ebben a részben nagyjából annyi történik,hogy Toldi Miklós kint dolgozik a mezőn a többi szolgával../de csak ő dolgozik,a többiek alszanak a hűvösben/ és arra jár egy sereg vitéz.És ős is vágyakozik katonának.Apja is az volt,bátyja is,csak ő nem.(ja,és a bátyja (György) gonosz,később megtudod h miért) Ekkor Laczfi /Endre/ nádor megszólítja,és egy paraszt jelzővel illeti,pedig nemes családból származik,és azt kérdezte tőle,hogy melyik út vezet Budára.Miklós egy nehéz rúddal mutat a helyes út felé,amin Laczfi nádor és a vitézek is elcsodálkoznak,és Laczfi mondja ,hogy álljanak ki ellene a vitézek,de senki sem akar kiállni egy paraszt ellen. Miklós nagyon mérges lesz,és....remélem segítettem!;)Jó tanulást!
2011. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

" Ég a napmelegtől a kopár szík sarja,

Tikkadt szöcskenyájak legelésznek rajta"


http//:magyar irodalom.elte.hu


"szík sarja" itt levágott gabona töve


Ott kell (-ene) kezdeni, hogy "kétsoronként" is megértsed.


Aztán ott folytatni, hogy a történelmi kort, annak eseményeit megismerjed.


Utána minden egyértelművé és világossá válik

2011. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 AtyeszLL ***** válasza:

Keresztfiam 10 éves.

Most olvassa a Tüskevárat.

Szenved vele. Nem nagyon értem, Én annyit olvastam, hogy már-már fejből tudom.

A régi filmek is vontatotabbnak tűnnek.

Felgyorsult a világ.

Röhögünk az angolokon, hogy amit Shekaspeare írt, azt nem érthetik, mert már fordítani kell.

És lám: a Toldit is.


Szólj, ha oda érsz:

Toldi Miklós Kulcsmásolás

2011. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ember, ha azt nem érted, kár beléd a magyarázat...na de megpróbálom...szóval:

1-2. versszak: Óriási a hőség, kiégett a mező, a béresek lustán henyélnek, és nem végzik el a munkát.

3. versszak: Toldi Miklós bemutatása

4. versszak: Arany (a költő...aki írta) "beleszól" a műbe.

5-6-7. versszak: Érkezik a sereg, fény derül Miklós vágyaira.

8. versszak: a sereg bemutatása

9-10. versszak: párbeszéd Laczfi nádor és Miklós között, Miklóst megsértik.

11. versszak: Laczfi nádor elcsodálkozik M. nagy erején.

12. vszak: Arany vázolja M. erejét.

13.: a katonák Miklósról beszélnek, újra megsértik

14.: Miklós feldühödve indul haza


röviden:

Miklós a mezőn dolgozik, ellentétben a lusta béresekkel, akik henyélnek. Arra halad el a hadsereg, ami mélyen megérinti Miklóst, mert lovag akar lenni. A sereg vezére megsérti (parasztnak nevezi), erre megharagszik, és csak úgy mellesleg egy kb. 3 méteres farúddal mutatja az utat. Ezután Arany részletesebben leírja Miklós fizikai képességeit. Az elvonuló hadnép Miklósról beszél, újra megsértik ("apád paraszt volt s te is az maradtál"). Amikor elhalad a sereg, Miklós dühösen indul haza.


tipp: legközelebb figyelj jobban irodalom órán! ja, és még valami: ne a Toldiból tanulj helyesen írni, mert régies az írásmódja!

sok sikert!

2011. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!