Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol találhatok ilyan festményt...

Hol találhatok ilyan festményt? (lent leirás)

Figyelt kérdés
nem tudom,hogy hogyan találhatnék rá.De elmondom,hogy miröl is beszélek.Körülirom.Szóval csak csikok vannak rajta.Pl a kép közepén egy vastag függöleges csik pl piros,akkor a kép alján egy vizszintes csik csak kék és végig ilyen vastag csikok vannak rajta.Kb 3-4 szin szokott rajtuk szerepelni.Ilyen modern csikos kép,mondhatnám igy is:))
2011. márc. 3. 16:04
 1/7 tetris ***** válasza:
Avantgarde festmények között a kubista irányzatnál.
2011. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zolka50 ***** válasza:

Ilyenekre gondolsz?


[link]

[link]

2011. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem.

én valami ilyesmire gondolok

[link]

2011. márc. 3. 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Piet Mondrian... Magyarországon hasonló képviselője ennek az irányzatnak Konok Tamás.

Szeretnél ilyet venni?

Reproban biztos tudsz venni, (kinyomtatott vászonra..) vatera teszvesz mondjuk.. vagy ikea posztereknél..

Eredetiben nagyon-nagyon drága lenne..:D

2011. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az lemaradt hogy ez nem kubista irányzat.. hanem konstruktivizmus..felettébb más..

a kérdező biztos a híres Kompozíció piros-sárga-kék című képekre gondolt..

eredeti úgy tudom a Tate galleryben található London..:D

de ezernyi változata van: [link]

2011. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,pontosan ilyenre gondoltam:)
2011. márc. 4. 09:35
 7/7 anonim válasza:

Konstruktivizmus :)

Piet Mondrian és Kazimir Maluvics nevét találtaama festészet története könyvemben :DD

[link] Kazimirnak is van egy pár olyan jellegűű festménye, amire te gondolsz, de a piet mondrian az ""elkezdője" úgymondd ;)


13/L

2011. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!