Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy volt az a japán mese a...

Hogy volt az a japán mese a kőművesről?

Figyelt kérdés
Sajnos nem emlékszem pontosan, mivel csak szóban hallottam a történetet, egy tanmese, ami egy kőművesről szól, aki mindenfélévé átváltozik (talán egy szellem segítségével), hogy ő lehessen a leghatalmasabb a világon. A végén már természeti erőkké alakul, majd ő lesz a Nap, aki uralkodik a természeti erőkön, amikor rájön, hogy a szikla még a Napnál is erősebb, mert a sziklán nem tud uralkodni. Így aztán sziklává változik, és ekkor ébred rá, hogy mikor még kőműves volt, ő volt az, aki a sziklát uralma alá hajtotta. Valami ilyesmi a történet váza, de nem tudom, hogy volt pontosan a sztori.
2011. márc. 22. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

kőfaragó volt

átváltozott sok mindenre vége felé látta hogy a követ nem fújja el a szél aztán az akart lenni de rájött hogy a követ meg a kőfaragó formálja,

Lényeg hogy hatalmasabb akart lenni mindennél de végül vissza jutott saját magához.

2011. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

megtaláltam az egészet egyben

[link]

2011. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. márc. 26. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!