Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Felvételire kellene egy...

Felvételire kellene egy aktuális kiállítás elemzését megírnom, szempontok érdekelnének, mi az aminek mindenképp szerepelnie kellene benne?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

- cím (miért ez a címe),

- alkotók (mit lehet róluk tudni, előélet),

- művek adatai (cím, méret, technika, dátum, sokszorosított anyagoknál száma...)

- képzőművészeti, iparművészeti vagy egyéb (pl. népművészeti, tárgykultúrás) kiállítás

- kurátor (volt-e, mit lehet róla tudni) és a többi beleszóló "staff" (szponzor, gyűjtő, művészeti vezető...),

- hely (galéria vagy kocsma, előélet, helyi adottságok),

- alkalom (pl. Liszt-évforduló, retrospektív...),

műveket összekötő téma (pl. önarcképek vagy 1985 március 10-én készült művek vagy monokróm képek...),

- installáció mikéntje (fontos-e a kiállítótér kapcsolata a művekkel, interaktiv-e, hagyományos vs. digitális környezet...),

- idő: mettől meddig látható (állandó, időszaki, egyszeri akció, miért ekkor...),

- megnyitó (kicsoda, mikor, műsor...),

- kapcsolódó művészeti akciók (pl. performance, vetítés, beszélgetés...),

- kapcsolódó kiadványok (katalógus, meghívó...),

- látogatottság, kereslet (korosztály, műveltség, rétegkultúra...)

- a kiállítás illeszkedése a mai művészeti környezetbe (kortárs tendenciák, kiállítások vs. nagy látogatottságú gyűjtemények, vándorkiállítások)

- sajtóanyagok, weboldal, sajtóvisszhang,

- technikai háttér (pl. művek biztosítása, szállítása...)

- anyagi háttér, költségvetés (pl. pályázati pénz vagy mecénás)

- összefoglalás: sikerült-e a kitűzött célokat (pl. polgárpukkasztás vagy csak 3szögletű sajtok tálalása a megnyitón :) megvalósítani

2011. ápr. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ilyen alapos válaszra nem is számítottam. Gondoltam, hogy ilyesmi kell bele, de most, hogy leírva látom sokkal nyugodtabb vagyok! Nagy segítség volt, még egyszer köszi! :)
2011. ápr. 13. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak nem MKE?:)
2013. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!