Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak én vagyok úgy, hogy egy...

Csak én vagyok úgy, hogy egy magyar nyelvű zeneszám sokkal jobban megérint, mint egy külföldi?

Figyelt kérdés
Pedig nagyon jól beszélek angolul, németül is eléggé, megértem a dalok szövegét, de nem tud annyira megérinteni, mint egy magyar nyelvű, hiába értem. Ti is így vagytok ezzel? Például külföldi számon sosem sírtam még, magyar számon már sikerült.
2011. máj. 15. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
ez természetes
2011. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennek három oka lehet.


Az egyik, hogy bár jól tudsz nyelveket, de mégsem elég jól.


A másik, hogy nem hallgatsz elég külföldi zenét. Ezen a német számon talán tudsz sírni: http://www.youtube.com/watch?v=kxRRRkXNRcY (Bushido- Für immer jung), vagy ezen az angol nyelvűn: http://www.youtube.com/watch?v=mxfjSnMN88U (Dire Straits - Romeo and Juliet).


A harmadik, hogy csak ezt a két idegen nyelvet ismered: az angol nyelvű zene eléggé el van "poposodva", a német pedig nem egy szép, dallamosnak mondható nyelv. A francia zenében ellenben kifejezetten fontosnak számít dalszöveg, ráadásul a francia nagyon szép, énekre alkalmas nyelv. Mindezt saját tapasztalatommal is alá tudom támasztani, ha hirtelen fel kellene idéznem néhány olyan (angol, német vagy francia) számot, amelyeknek a szövege igazán meg tud érinteni, akkor 5-ből 4 biztosan francia lenne. (Mindhárom nyelvet jól beszélem.)

2011. máj. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Angol szakra járok, németből körülbelül középfokon vagyok, hogy az angolt megértsem csak fülelnem kell, a némethez valóban gyakran el kell olvasnom a dalszöveget is, ha sok ismeretlen szó van. A németet gyönyörű, erős nyelvnek találom. Ezek mellett tudok portugálul is kb. középfokon. A Dire Straits számot ismertem és szerettem korábban is, a másik sem rossz, de sírásnak közelébe sem visz. Nálam megáll az érvelés:)
2011. máj. 16. 06:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki mas. Engem nem erint meg jobban, bar en a napi eletben is az angolt hasznalom, mert nem Magyarorszagon elek. Van, aki inkabb a szoveget nezi, van, aki a dallamra koncentral. En pl. azert szeretem angolul jobban a zenet, mert angolul sokkal jobban hangzik az a mufaju zene, amit szeretek, mint magyarul. Nem vagyok oda a pop zeneert, de a magyar pop szamokat is meghallgatom, aztan nem a szoveg miatt nem tetszenek, hanem ahogy ossze vannak rakva meg a zenei alap is nagyon gyenge manapsag (kivetelek azert szerencsere vannak). Nem feltetlenul kell erteni ahhoz egy szamot, hogy libaboros legyel tole...hallottam pl. spanyolul olyan szamot, ami nagyon megerintett, pedig kb. a felet ertettem csak.
2011. máj. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Dire Straits-es vagyok.


Negyedik lehetőség, hogy a magyar számok azért érintenek meg jobban, mert azokhoz sokkal több élmény fűz. Nem biztos, hogy kizárólag maga a zene és a dalszöveg az, ami megérint, hanem lehet, hogy egy-egy (magyar) dal más emlékeket is felidéz benned.

2011. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem P!nk apukájának egyik száma (amit közösen énekelnek I have feel the rain) és a Nickelback kanadai zenekar egyik száma (Never Gonna Be Alone), általában a klip miatt (is) érintett meg, mindkettőn el is sírtam magam. De nem hiába, magyarok vagyunk, az anyanyelvünkön szóló zeneszámon jobban és inkább meg tudunk hatódni, mint egy külföldin.
2012. ápr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocsi: I have seen the rain
2012. ápr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!