Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki a nagyobb költő, Arany...

Ki a nagyobb költő, Arany János vagy Kosztolányi Dezső?

Figyelt kérdés
Melyikőjük a nagyobb költő, Arany János vagy Kosztolányi Dezső? Nem kérek olyan válaszokat, hogy nem összehasonlítható!
2011. máj. 30. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ,tudod itt mindenkinek a saját véleményére kell támaszkodnia.

A tankönyvekben ,és a köztudatban ,eddigi meglátásom szerint, Arany Jánossal sokkal többet foglalkoznak.De nekem például a Petőfi Sándorka Kosztolányitól egyik személyes kedvencem. .

Szerintem olvass el egy pár verset mind a kettőtőtöl.

2011. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Arany János.
2011. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kosztolányi novellái viszont fantasztikusak.
2011. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig összehasonlíthatatlanok! Törődj bele...ez olyan, mint pl melyik a finomabb gyümölcs: körte vagy alma?

Mégis, hogy gondoltad az összehasonlítást, 1 Kosztolányi-novella ér 2 Arany-verset, vagy hogy? O.o


Én személy szerint Arany Jánost szeretem jobban, a balladái csodálatosak, Kosztolányi valamiért távol áll tőlem, de nem tudom, mi az oka...

2011. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző Kosztolányi Dezső költő, műfordító ->és<- novellista.


Tehát nem rossz a kérdés, csak én nem arra válaszolt direkt a novellákkal az előbb sem.


Vannak erősen vitathatóak, de annak ellenére hogy Kosztolányi fan vagyok és elég semleges a viszonyom Arany-hoz. Sajnos azt kell hogy mondjam Arany János.

2011. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arany.
2011. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt, hogy ki a nagyobb, irodalomtörténetileg az alapján lehet vizsgálni, ki mekkora újítást hozott, mekkora hatást ért el. Egyébként Kosztolányit inkább, mint szépírót tartják nagynak, tehát költőnek Arany a jobb...
2011. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utálom, ha kiemelnek egy írót. Én mindegyik költőt, írót csodálok, hogy mekkora írói világgal rendelkezik, még ha csak a suli újságban ír..
2012. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!