Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzórákon, rajztanfolyamokon...

Rajzórákon, rajztanfolyamokon miért csak "fehér" modell van? Miért nincsenek afro, kínai vagy cigány modellek?

Figyelt kérdés
Nekünk a modelljeink mindig fehér bőrű, egyenes hajú emberek voltak. Egyszer volt egy göndör hajú, és egyszer egy cigány fiú, de kész. Mert így megtanulunk europid portrét rajzolni, de ha már valami egzotikumot akarunk, akkor gondban vagyunk. (Meg olyat is hallottam, hogy egy felvételin szivatásból afro modell volt.)
2011. jún. 11. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem egyszerűen azért, mert aki itt van kínai vagy fekete, annak van rendes munkája és nem ér rá modellt ülni munkaidőben...
2011. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Legalább nem kell annyit satírozni ... ;-)
2011. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem kiírni, hogy értelmes választ kérek. Ha nem tudod, minek válaszolsz?


Első, szerinted a modell mit csinál, ha nem dolgozik?

2011. jún. 11. 12:13
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező látom még gyerek vagy. Abból nem lehet megélni, hogy heti párszor modellt ülsz valahol. Azok tudják ezt megtenni, akik vagy nyugdíjasok, vagy kapnak segélyt, esetleg van más munkájuk amivel összetudja egyeztetni. A külföldiek tipikusan nem ilyen helyzetben vannak.
2011. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mondtam én, hogy külföldiek? Egy cigány hol külföldi? Egyébként sok "külföldi" van, aki magyar állampolgár. És főleg főiskolások, színészek és nyugdíjasok szoktak modellek lenni, nem ebből élnek meg.
2011. jún. 11. 14:39
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Én innentől kiszálltam a témából. Kedves kérdező, te biztosan hatalmas tehetséggel megáldott művész vagy, ha ilyen lenézűen tudsz választ írni. Ilyen nagy emberekhez pedig én kevésnek érzem magam hogy vitába szálljak.
2011. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A különböző származású emberek arcfelosztása, fejformája más. Tehát más egy európai, más egy ázsia, más egy néger, más egy indián arcfelosztása, éppen ezért eltérő szabályok vonatkoznak az ábrázolásukra.

Nézegess rajzkönyveket, ott elmagyarázzák az emberi arc, test arányait, ezek ábrázolásait.

2011. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vannak szabályok de a modelles rajzolás lényege az, hogy tudj egy 3 dimenziós testet 2 dimenzióba helyezni úgy, hogy 3 dimenziósnak hasson. Ha ez valóban jól megy, akkor elvileg nem kéne olyan nagy probléma legyen bármi lerajzolása. Lehet, hogy nincs hozzászokva a kezed egy afro-amerikai orr vonalaihoz, de ha valóban gyakorlott rajzoló vagy, akkor nem kéne hogy nagyon nagy problémát okozzon.


Amúgy az lesz modell, aki megengedheti magának. Plusz pénz mindig jóljön, de szerintem a legtöbbje szórakozásból csinálja. Én persze nem tudhatom pontosan, de biztos vagyok benne, hogy nem az a felsőiskolás fog elmenni modellt ülni, akinek hű de nagyon szüksége van pénzre, hanem az akinek jó anyagi háttere van.

2011. jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor már csak azt nem értem, hogy azon a bizonyos felvételin - nem én voltam ott akkor, hanem osztálytárs -, miért fekete volt a modell?


Nem az érdekel, hogy mennyire ér rá, ezt kizárólag a felvételiztető tanárok döntik el.

2011. jún. 12. 08:37
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ekkor mutatkozik meg, hogy a diáknak tényleg van tehetsége, tényleg be tudta gyakorolni az ehhez szükséges látásmódot, vagy pedig csak belerögzült pár könyvből megtanult szabály az arányokról.
2011. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!