Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Pilinszky János versei -...

Pilinszky János versei - Vélemény?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szeretem, és főleg ahogy a költő előadta őket.
2011. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Kell hozzá kor és egy kis élettapasztalat, hogy megszeresd, az biztos. Én gyakran olvasgatom őket.
2011. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szar.
2011. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd hogy miért szar? - Nem azért kérdezem mert fel vagyok háborodva, valóban érdekel.
2011. jún. 13. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon jó versek. Rendkívüli szókincs jelenik meg bennük, illetve komoly - tiszta hit, és szelídség. Nem a szépségre törekszik a költő, hanem megélt hittének felmutatására, mindazzal amit neki ez a hit adott, ám arról is beszámol amit e hit miatt veszített. Olyan ember költészete ez aki éppen csak érintette lábujjhegyével a földet, mert rendületlenül az égbe vágyott. Néha persze megjelenik az egyszerű örömökre való nyitottság hiányának szomorúsága is. Természetesen nehéz költészet és közönséges lelkülettel (mondhatni "szaros" szívvel) lehetetlen megközelíteni.
2011. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
61%
Szabó Balázs a Szabó Balázs Band-ből megzenésített pár verset. Érdemes meghallgatni!
2011. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Kamaszkoromban fedeztem fel, a KZ Oratóriumot még elő adtuk a barátaimmal egy versenyen. Meghatározó volt az életemben, amolyan "katarzisos", de már elég régen vettem elő a verseit.
2011. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Szeretem őket! 1. és 5. válaszolóval egyetértek! Átható, ahogy előadja a verseit.. Most nem fogok magyarázatokba... Viszont ezt az interjút ajánlom megnézni, ha a versei megfogtak.

Először Yonderboi hangjátékán keresztül jutottak el hozzám az első versek tőle. Ennek a címadója ugyancsak egy Piliszky-vers címe, de más költők versei is szerepelnek benne. Nekem a kedvenc részeim belőle a Pilinszky-versek (Aranykori töredék, Egyenes labirintus, Terek), és a Szép Ernő írta Ne higgy.


http://www.youtube.com/watch?v=FJUWZpRZmSE&feature=related

(Itt csak a részlet az Egyenes Labirintus verssel : http://www.youtube.com/watch?v=ujyyZ8vydF8)

2012. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

az interjú linkje lemaradt:

http://www.youtube.com/watch?v=IQsyQl7JRv8

2012. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!