Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki sok könyvet olvas, az...

Aki sok könyvet olvas, az minden könyvnek emlékszik a tartalmára később?

Figyelt kérdés
Elsősorban regényekre gondolok. Én már egy hét múlva elfelejtem a cselekmény és a szereplők nagy részét, később meg már mintha nem is olvastam volna. Ti hogy vagytok vele?
2011. júl. 6. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy emlékszem mindre :D Csak a fő dolgokra, vagy azokra a részekre, amik tetszettek, megfogtak.
2011. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én is elég hamar elfelejtem amit olvastam, pedig figyelek közben és élvezem.
2011. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 emolány ***** válasza:
Én is nagyon sokat olvasok és szeretek is. De sajnos nem mindenre emlékszem.
2011. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig olvasok valamit, és a 90%-ának el tudnám mondani a tartalmát. A maradék 10% nem tetszett. :D
2011. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vree ***** válasza:
74%

Jó kérdés. Amíg gyerek voltam, fejből vissza tudtam mondani majdnemhogy egész fejezeteket. Valami ilyesmire most is törekszem, legalábbis sok könyvet gyakran újraolvasok, de legalábbis a jobb részeket. Gondolm van más is akinek néha eszébe jut hogy "hogy is volt X" és lekapja a polcról a könyvet (ha még megvan), hogy felfrissítse a memóriáját.


Olyan írókat akiknek tényleg egyéni a stílusuk, jól bánnak a nyelvvel és jókat mondanak (olyasmit ami ügyesen megvilágít egy jó példával vagy egy ügyes hasonlattal egy kérdést, vagy olyan regényt ahol szinte művészien vannak egymásba fonva a dialógusok és a leírások), sokszor tudok idézni. Ami érdektelen vagy nem kirívó stílusban van írva, azokat kevésbé.


De most veszem csak észre hogy a kérdés a cselekményre vonatkozott. Én azt hiszem a legtöbb könyvnek, vagy filmnek, emlékszem elég jól a cselekményére. De azt hiszem eleve ilyen agyam van, és aki azt mondja hogy sokkal hasznosabb dolgokra is lehet fordítani a memóriáját azzal teljesen egyetértek. Az is sokat segíthet hogy az ember elég hamar megtanulja hogy hogyan is épül fel egy cselekmény, és felismerni a sztenderd fordulatokat. Aki tud angolul annak a tvtropes.org egyébkén felbecsülhetetlen ha ezeket akarja kicsit rendezni a fejében.

2011. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbnek igen. Ez alól a krimik kivételt képeznek, sokszor elfelejtem, hogy ki volt a gyilkos, és hogy végül mi volt a magyarázat, ez azért is jó, mert ugyan olyan izgalommal tudom őket olvasni. Mondjuk ami nem annyira nagyon csavaros, pusztán egy nagy trükk volt benne, azt megjegyzem, de vannak olyanok, ahol akkora kavarás van a sztoriban, hogy két nappal később sem tudnám felidézni, mi is történt pontosan.

De amúgy a többi regényre, amiket már olvastam, nagyjából emlékszem. Pl. most ami beugrott, hogy kb. 12-13 évesen olvastam a Koldus és királyfit, most meg 24 vagyok, de simán el tudnám mondani, hogy miről szólt. Nem tudnám részletesen elmesélni, de arra emlékszem, hogy mi volt az alaphelyzet, nagyjából mi történt, és mi lett a vége.

De mondhatnék sok másik regényt is. Igaz, én a legtöbb nekem tetsző könyvet nem csak egyszer olvasom el, így talán ezért maradnak meg annyira, de biztos van olyan is, amit csak egyszer olvastam el, mégis el tudnám mondani, miről szólt.

2011. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na közben eszembe jutott egy olyan, amit (sajnos) csak egyszer tudtam elolvasni, mert kölcsön könyv volt. Illetve kettő. Az egyik Stephen King: Nem jön szememre álom, ezt kb. 7-8 éve olvastam. A cselekményre NAGYJÁBÓL emlékszem, de biztos nem tudnám részletesen elmesélni, olyan nagyon nem is tetszett, de úgy nagyjából dereng a sztori, sok mondattöredék is itt van a fejemben. A másik, amit csak egyszer olvastam el (könyvtári könyv volt), az az Elfújta a szél, viszont ezt nem olyan régen olvastam, valamikor tavaly decemberben talán. Erre egészen pontosan emlékszem, el tudnám mondani az egész történtet, pedig nagyon hosszú könyv. Lehet, hogy mondjuk 4-5 év múlva nem tudnám ilyen pontosan elmondani, de a lényegre biztos akkor is emlékezni fogok.
2011. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A rosszabb könyvekre nem emlékszem, csak az érzés marad meg, hogy rossz volt.

Amiket élveztem, annak nem csak a tartalmát tudom, de gyakran még idézeteket is.

Sok könyvet olvasok.


moly

2011. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sokat olvasok, sajnos a cselekményt már pár héttel később sem tudom visszamondani. Általában csak az érzés marad meg, amit a könyv tett rám, illetve a filozófia-mondanivaló.


Előfordult velem olyan is, hogy valakinek nagy erőkkel ajánlottam egy könyvet, az illető visszakérdezett, hogy miről szól, és csak nyökögni tudtam... akkor döbbentem rá, hogy már nem is emlékszem, csak arra, hogy tetszett.

2011. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A történetre nagy százalékban emlékszem, max. egy nagyon unalmas könyv csattanóját felejtem el.

A szereplőknek max. a nevei nem maradnak meg bennem, mert rengeteg könyvet olvasok, rengeteg szereplő van.


A folytatásos regények szereplőire emlékszem, de ott meg a történet mosódik el, hogy melyik könyvben mi is szerepelt pontosan.

2011. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!