Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Könyvíráskor rossz, hogyha pl...

Könyvíráskor rossz, hogyha pl sokat írok jelen időben E/3ban, közben néha elkülönítve E/1ben is, és most múltidőben akarom folytatni?

Figyelt kérdés
Eredeti akarok lenni, nem tucatkönyvet akarok kiadni kezeim alól, de nem tudom, hogy ez mennyire nézhet ki hülyén. Szerintetek?
2011. júl. 8. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt látni kéne. Engem például idegesít, ha sokszor váltakozik, főleg fejezeten belül. Viszont ha külön fejezetekre osztod, mint például a Bartimaeus trilógia teszi - ahol a címszereplő E/1-ben beszél a saját fejezetén belül, viszont más kiemelt szereplők esetében a "mesélő" viszi tovább a történet fonalát - már kevésbé bosszantó.


Viszont a "kezeid közül" nem biztos, hogy ki fog kerülni, csak a baráti kör részére. Sajnos nehéz és költséges könyvet kiadni. Hogy sikeres is legyen, megkapó történet és a megfogalmazás vonzereje kell, hogy a rendelkezésedre álljon.


Amit még tanácsolnék, hogy az írásnál vigyázz a helyesírásra, nyelvhelyességre, mert a kérdésben is van ilyen jellegű hiba, és az igényes olvasónak az ilyesmi szemet szúr. Nyomtatás, kiadás előtt úgyis elintézik ezt, de nem árt, ha maga az író is odafigyel rá, még akkor is, ha csak a baráti körével osztja meg a szellemi terméket.

2011. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
persze, a helyesírásra külön odafigyelek. Amúgy most jelen pillanatban eddig 33 oldalas a könyv, ez még korántsem annyi, mint amennyit tervezek, de várom az ihletet, direkt próbálok olyan környezetbe merülni, ahol hasonló dolgokat pillanthatok meg, mint amilyen stílusú könyvet írok. a 33 oldalból 25 jelen idő E/3. Közben van dőlt betűvel kiemelve a múlt E/1.
2011. júl. 8. 23:32
 3/11 A kérdező kommentje:
és most akarom átváltani múlt E/3-ba a következő fejezetben.
2011. júl. 8. 23:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Jó, ha olyan hatásokat keresel, ami a könyved írásában előrelendíthet. Amikor én írtam – és az volt pár éve már – a hangulat és életérzés is megfelelő volt hozzá. Csak úgy ömlöttek belőlem a szavak. Még szerencse, hogy a 10 ujjas gépelést tanultuk az iskolában, így még gyorsabban írhattam, mintha egyébként tollal és egy spirálfüzettel álltam volna neki. Egyszóval a hatások jók, de ha komorabb a regényed hangvétele, ne nagyon merülj bele az általánosan rossz közérzetbe. :)


Ha jobban belegondolok, a Dűne című könyvben is vannak érdekes közbevágások. Nem vezetik le E/1-ben a szereplőket, de dőlt betűvel többször is közbeékelik az adott karakter jelenet közben megesett gondolatát, mintha csak E/1-ben lenne a történet.


Talán jó is kisülhet belőle, ne add fel. Viszont az események folyására akkor figyelj oda, mert ide-oda cikázik a történet. Akiben megbízol, és jó barátod, családtagod is megkérheted egy próbaolvasásra, hátha ők mivel olvassák jobb kritikusaid is. De 1-2 negatív véleménytől még ne keseredj el. Ami pedig a legfontosabb, ha neked örömet okozz, hogy írj, akkor amíg csak teheted, csináld, ne hagyd abba, ne tántorítson el senkinek a véleménye. Mert ugyan, mi baj származhatna belőle, ha saját szórakoztatásodra egy teljes világot építesz fel csupán a fantáziád használva? Csak bátran.

2011. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi :) ez most még jobban felbátorított. amúgy pármondatos részleteket már megmutattam barátaimnak, családtagoknak, és azt mondták, hogy ez a rövidke rész is nagyon jól hangzik. Ők is bátorítottak. :)
2011. júl. 8. 23:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok, és egyben az első is. :)

Szívesen. Akkor sok sikert hozzá.

2011. júl. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:)
2011. júl. 9. 00:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen könyvet írsz? Hány éves vagy?
2011. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 emolány ***** válasza:
Én is most írok egy könyvet és ezt a kérdést én is ki akartam volna írni de jó hogy te kiírtad.
2011. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sci-Fi könyvet írok, F/16. De úgy érzem, meg tudom írni, hogyha akarom. Nem nagyképűségből mondom, de mások is mondták, hogy szépen tudok fogalmazni, van ilyenhez tehetségem.
2011. júl. 9. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!