Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kevert-hangot hogy tudok képezni?

Kevert-hangot hogy tudok képezni?

Figyelt kérdés

Akárhogy próbálom,nem tudom összehozni a fejhangot a mellhanggal..

20/f


2011. júl. 21. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igyál sok kevertet, másnap reggelre teljesül a kívánságod. :D Akkor bónusz hangokat is fogsz kapni, melyekre nem is számítanál.
2011. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bodrog válasza:

Hy!

Látom nem mostanába tetted fel ezt a kérdést,de azért megpróbálok vmit összehozni,hátha még csak olyan jellegű válaszokat kaptál,mint az azállat,aki poénkodni akart.


Amúgy azokat a kevert hangokat én is mostanába tanulom.

Ha neked is bariton vagy esetleg basszus a beszédhangod,akkor a magasabb tartományoknál azt veszed észre,h sokkal nagyobb hangerővel tudod kiénekelni a hangokat,de az nem jó.Ahol ez történik ott már mixhangot kell alkamazni,h könnyedén ugyanakkor érthetően élesen szólaljon meg,nem beszélve arról,h az erőltetés tönkrevágja a regisztereket.


KEVERT HANG KÉPZÉSE: Én például nagy D-től egyvonalas á-ig éneklek torokhangon(mellhang),de egyv.f-től már növekszik a hangerő és az á már elég kegyetlen.Ezért vissza kellett vennem egyv. e-ig,amit már kevert hangon éneklek.Ez úgy néz ki,h egyszerre szólaltatom meg a fejhangomat és a kevés mellhangot és minél feljebb megyek a skálán,annál több fejhangra és kevesebb mellhangra lesz szükség.A kevert hang könnyedén kiénekelhető,nem terhelimeg a hangadó szerveidet,csak elég sokáig tart megtanulni./kb. 2hónap/

2011. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bodrog válasza:

Előszőr nagyon nehéz lesz kitartani a mixhangot,mert az első héten a két regiszter egyensúlyozik egymáson,még beáll.

ezért ne próbáld nagy hangerővel,csak hetente fokozatosan.

tercelve érdemes gyakorolni pl.: e-g#-h-e' és visszafelé is: e'-h-g#-e./visszafelé sokkal nehezebb :) /

aztán indíthatunk az f'-ről,majd g'-ről és így tovább.

Nem könnyű megtanulni,de nagyon kényelmes technika,ami extra hangmagasságot ad a hangodnak. Nekem pl. nagy D-től kétv d-ig,de olykor kétv. f-ig is,tehát 3oktáv.

2011. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bodrog válasza:
de a legjobb az,ha beírod a keresőbe: Hogyan énekeljünk magas hangokat és kidobja azt a videót,aholmeg is tudod hallgatni
2011. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kérdésem Bodrogtól !


Milyen hangszíne lesz a kevert hangodnak ?? Ugyan olyan , picit más , vagy nagyon elvékonyodik ???

Honnan tudom , hogy kevert hangot használok ??? :)

2013. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

*******folyt*******


Valamint milyen érzés ???? Ugyan olyan mint a mellhang ??? Honnan tanultad meg a használatát ??????

2013. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rég nem néztem erre, nagyon hasznos tanácsokat adtatok!
2013. máj. 28. 00:23
 8/8 A kérdező kommentje:

Kieg.: Tenor vagyok, G - g'' a 2. (mostani) énekórán.

Mikor ezt a kérdést kiírtam,akkor kezdtem el énektanárhoz járni egészen 2012-ig. ott pénzhiány miatt abbahagytam és nem is foglalkoztam vele mostanáig. Kezdek visszatérni,de lejjebbcsúszott a váltásom viszont a hangterjedelmem ismét növekedésnek indult. a váltásom pontosan nemtudom hol van,majd kipróbálom.

2013. máj. 28. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!