Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan készül a VIASZPECSÉT?

Hogyan készül a VIASZPECSÉT?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Viaszpecsétet szeretnék csinálni,láttam már olyan borokat ahol a borosüveg szája viaszba volt mártva és a tetejébe volt belenyomva a pincészet pecsétje.

Én a házi boromat szeretném lepalackozni ily módon.

Ha valaki el tudná nekem mondani hogy hogyan is kell szakszerűen kivitelezni ezt a dolgot annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm! :)


2011. júl. 23. 21:59
 1/8 anonim válasza:
76%

igazából én se értek hozzá...

de úgy tudom a viaszt fel kell melegíteni, és belenyomni egy formát

(pl.: pecsétgyűrűt)

2011. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Felmelegíted a viaszt. Az üveget a szájával belenyomod,és a viaszba a pecsétet. De vigyázz,mert a meleg viasz súlyos égési sebet okozhat.
2011. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A pecsétviszt felmelegíted, rácsepegteted az üveg szájára, és belenyomod a pecsétet.

Van olyan pecsétvisz ami olyan, mint a gyertya: csak meg kell gyújtani a kanócot, és csepegtetni.


Lehet kapni mindenféle tartozékot hozzá:

[link]

2011. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Igazából még az nem tiszta nekem hogy amikor pl a pecsétgyűrűt belenyomom a viaszba , akkor nem fog ráragadni a gyűrűre a viasz? ..nem kellene valamivel vékonyan lekenni a pecsétgyűrűt pl. étolaj... hogy nehogy hozzá ragadjon a gyűrűhöz is a viasz.

2011. júl. 23. 22:44
 5/8 anonim ***** válasza:
a viaszt le tudod szedni a pecsétgyűrűről :)
2011. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pecsétviasz olyan, hogy a hideg fémhez nem nagyon tapad, de régen egyszerűen ráleheltek a pecsétre mielőtt a viaszba nyomták volna!
2011. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tökéletes válaszok :) Pusztán annyi még hogy a pecsétgyűrű elkészítéséhez aranyműves mestert vagy ötvösművészt bízz meg. Az széepn meg tudja neked csinálni. Ékszerészeknél érdemtelen próbálkozni... tehetségtelen mindegyik.

Azonfelül igen.. érdemes pecsétviaszt venni aztán ha készen van a gyűrű/nyomó próbálgatni hogy hogy a legjobb. De valószínűleg ha egy ötvösművészt, zománcművészt vagy aranyművesművészt megkérdezel többet tud segíteni. Én már kicsit messze kerültem ezektől az ismerőseimtől/volt osztálytársaimtól sajnos.. így csak ennyire tudok neked beható segítséget adni.

2011. júl. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2011. júl. 29. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!