Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fotósokvilága.hu kérdés. Ezek...

Fotósokvilága.hu kérdés. Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Most regisztráltam és fel szeretnék tölteni egy képet...Amatőr vagyok, nem tudom ezek mit jelentenek.


Kép feltöltés



Nem adtad meg a fókuszt!

Nem adtad meg a rekeszt!

Nem adtad meg az érzékenységet!

Túl nagy (2 424,48) a képfájl mérete! Kérlek kicsinyítsd le a képet, hogy ezzel csökkentsd méretét! A kép mérete nem haladhatja meg az 350 kB-ot!


Az első kettőt nem tudom kitölteni, ugyanis nem értek az ilyensmihez...akkor mit írjak be. Az utolsót meg hogy csináljam???


2011. júl. 25. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek olyan alapismeretek mint az autónál a kormánykerék sebváltó kézifék kuplung gázpedál.Ha van géped annak az adatlapján ezek ott vannak.
2011. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az első kérdés az objektív fókusztávolsága. Rá van írva az objektívra.

A második a fényrekesz (vagy blende): régi gépeken az objektíven egy gyűrűn látható volt, számok tipikusan 2.2 - 22 tartományban.

(A rekesz szűkíti az objektív átmérőjét. A számok azt mondják meg, hogy a keletkezett átmérő hányad része a fókusz távolságnak. Minél nagyobb a szám, annál sötétebb a kép, de annál mélyebb tartománya lesz éles.)


Az érzékenység a filmé, régen DIN (18-32) vagy ISO (50-800) szerint mérték. Digitális gépek engedik állítani, vagy automatikusan állítják.


Na mindez mai, modern gépeken:

- tükörreflexes gépeken a képmező alján látja az ember a blende és idő beállítást, a fókusz még mindig a lencsére írva látható

- a kis zsebgépeken ezt nehezebb megtalálni


A jó hír:

a digitálist gépek elmentik ezeket a képek egy extra információs mezőjében, az ú.n. EXIF információban.


Fotós katalógus program meg tudja mutatni az EXIF infót. Ajánlom a Google keresőjét további információkhoz. A legtöbb géphez adnak valamilyen programlemezt, amin legalább egy katalógus + képszerkesztő található.

2011. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen,a fura az ,hogy ezeket az adatokat elvileg kiolvashatná a képből az oldal..
2011. júl. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél második hozzászóló! Hálás vagyok érte! Megpróbálom feltölteni most a képet!
2011. júl. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!