Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi számít nektek művészileg...

Mi számít nektek művészileg értékesnek, esztétikusnak?

Figyelt kérdés
melyik stílust kedvelitek legjobban?mi az amit szívesen látnál a faladon pl:festmény? kedvenc színvilág,téma?:) linkelhettek is, kíváncsi lennék kinek mi tetszik:)
2011. júl. 31. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem a szürrealizmus, azon belül is a fényképészet. A kedvenc művész pedig Man Ray.
2011. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Bármi, ami megtetszik. Ez lehet egy reneszánsz festmény is, de ugyan úgy egy Picasso kép is. Ha zenéről van szó, akkor meg lehet egy Beethoven 9. szimfónia, de ugyan úgy lehet egy Lady Gaga szám is.
2011. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Számomra azok a legértékesebbek, amelyek elgondolkoztatnak, elvontabbak kicsit. Például egy festménynél nyilván megtetszik az, ha egy gyönyörű tájat lefest valaki, viszont az hosszútávon nem fog meg, csak azt gondolom, hogy szép és ennyi :) persze elismerem azt is, mint érték, de nekem pl Dali a kedvencem. Viszont olyan festmény is tetszik, ami egy érdekes arcot ábrázol, olyan tekintetű embert, ami valahogy megfog, amiben van valami plusz.

Épületek közül a Mátyás templom a kedvencem, bármeddig el tudom nézegetni, esténként jó ott ülni mellette, és gyönyörködni benne.

Írók és költők közül főleg a szimbolistákat kedvelem, témában a világ gondjait, filozofikus műveket és az olyanokat, ami a lélekről szól és mélyen foglalkozik a témával.

Zenéből a kedvencem a Quimby, komoly zenét nem igazán hallgatok, bár van sok, ami tetszik, abból inkább a borongósabb hangulatúak.

Azt hiszem nagyjából ennyi :)

2011. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is Dali az egyik kedvencem, én is szeretem a Mátyás templomot, főleg esténként:)
2011. aug. 1. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármi ami különleges, érdekes, meglepő, hangulatos.
2011. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Stílus pedig a szecesszió, szürrealizmus.
2011. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link] #hl=hu&client=firefox-a&hs=7i3&rls=org.mozilla:hu%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=dor%C3%A9&pbx=1&oq=dor%C3%A9&aq=f&aqi=g2g-S6&aql=&gs_sm=e&gs_upl=8500l9235l0l10313l4l4l0l0l0l0l202l655l0.3.1l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=ea599fb82cd85439&biw=1245&bih=845

2011. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!