Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Life has thought us that love...

Life has thought us that love does not consist ingazing at each other but in looking together in the same direction. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha vki lefordítaná
2011. aug. 2. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is a mondat helyesen:

Life has taught us that love does not consist in gazing at each other but in looking together in the same direction.


A jelentése pedig: az élet megtanított minket arra, hogy a szerelem nem az egymásra való bámulásból áll, hanem az együtt ugyanabba az irányba való nézésből.

2011. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:
59%

Talán így szebb: Az élet megtanította nekünk, hogy a szerelem nem abból áll, hogy egymás szemébe nézünk, hanem hogy együtt nézünk ugyanabba az irányba.


ez az "ugyanabba az irányba való" borzasztó magyartalan fordítás.

2011. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vree, az anyanyelvem angol, nem magyar, és azt hittem, segíthetek.


Elnézést a borzasztó magyar fordítás és a naivitásom miatt. :(

2011. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:
Nem leszúrásnak szántam, jelentésében korrekt. :) Bocs a belebeszélésért. :)
2011. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ohh köszönöm mindkettőtöknek:) én is csak másoltam ott írták rosszul:S
2011. aug. 2. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!