Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen, ha egy...

Szerintetek milyen, ha egy művész névjegykártyákat és kiadványokat helyez ki a tárgyai mellé a kiállításán?

Figyelt kérdés

Fiatal kezdő művész vagyok és van egy olyan elhatározásom, hogy amint kiállítási lehetőséghez jutok kihelyezek szóróanyagot és névjegykártyákat is. Már többször elvétettem ezt a lehetőséget.


Két példát mondok:

egy ismerősöm a képző és iparművészeti iskolájában kiállította a kerámiáit és egy lakberendezőnek nagyon megtetszettek a munkái. Felkereste a lányt és megrendelést kapott. A lány is jól járt és a lakberendező is.


Mi lenne ha megelőzném ezt az egészet azzal, hogy konkrét névjegykártyákat teszek ki, hogy akit érdekel, az felkereshessen?


2011. aug. 24. 06:10
 1/4 A kérdező kommentje:

kicsit más szemszögből közelítem meg ezeket a közös, vagy személyes kiállítgatásokat. Szerintem iszonyatosan jó szponzorálási, reklámozási, üzleti lehetőségek rejlenek a dologban. Persze a művészet nem csak erről szól. De nekem nem kell az, hogy a művész társadalom elfogadjon. Én azt szeretném, hogy sikeres legyen, elérjek valamit és később legyen egy komolyabb, nem ingatag talpakon álló családom is talán, és a gyerekeim már eleve jó lehetőségekkel induljanak az életben és boldogok legyenek. Szeretnék valamit kezdeni magammal az életben és szerintem még pont időben vagyok ahhoz, hogy ne vesztegessem el. 10 év múlva már talán késő lesz.

21F

2011. aug. 24. 06:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én sok kiállításra járok, és amatőr festő vagyok.

Úgy gondolom, nem probléma ha névjegykártyát és egyéb anyagot kiteszel magadról, csak arra figyelj, hogy ne legyen az egész olyan marketingszagúan tolakodó. Szerényen valahol legyen letéve, akit komolyan érdekel, úgyis észreveszi, aki viszont csak 'sima látogató', az ne legyen lebombázva reklámmal.

Sikeres alkotást kívánok!

34/N

2011. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel. Ne legyen tolakodó, de egyébként tök természetes kirakni ilyesmit. Valahol, pl. bejáratnál kupacold az anyagaidat, ne lógjanak bele a kiállítótérbe.
2011. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Képzőművészeti vagy iparművészeti kiállítás?

Mert nem mindegy. Nyilván ha iparművészeti ágazathoz állsz közel nyugodtan tegyél ki névjegykártyát, meg egyéb szórólapokat amit elvihetnek. Ha képzőművész vagy akkor nem kell semmi...

Amúgy 2 dolog van ami ennek kapcsán megtudok említeni, első az hogy aki nagyon akar megtud keresni, akár a galériásnál, bárhol megvannak az elérhetőségeid, így ennek nem érzem a fontosságát hogy megannyi szóróanyagot kihelyez.Én mint képzőművész kiállítottam párszor, szóróanyagok nélkül feltudtak keresni az emberek, megvásárolták a képeimet, vagy épp megbízást kaptam más területen. Maga a kiállítás egy reklám, nem kell több.

Második amit tudok még mondani, hogy a művészetre nem tudsz alapozni..Az hogy valaki befut vagy nem általában a szerencsén múlik, meg a kapcsolatokon. Ha fix keresetet akarsz, akkor vagy válassz egy célcsoportot és add el magad. pl: festőként, vadászok -> mosolygós őzikés giccsképek...ésstb. Ilyenkor megélsz, de így nem vagy igazi művész.

Ha iparművész vagy akkor érdemes egy stúdiót vagy vállalkozást indítani olyan területen ami felkapott. Még akkor elkezdeni ameddig iskolába jársz, vagy van valami munkád, hogy pár év alatt befusson annyira hogy megélhess. Itt viszont a reklám kell, mindenképp.

De általában a művészek nagy része más területen dolgozik hogy megélhessen, jobb esetben tanárok, rosszabb esetben meg ami éppen összejön...

De ezek mind attól függnek hogy a képző- vagy iparművészeten belül is melyik területen akarsz érvényesülni.

2011. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!