Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sokan mondják, h. tehetséges...

Sokan mondják, h. tehetséges vagyok versírás terén. Szerintetek igazuk van, vagy csak udvariasak? :D

Figyelt kérdés

íme egyik versem:


Farkasszem a mutatóval


A csomag kész, úticél adott.

Indulni kéne,

de még vártam egy pillanatot.

Megtudni végre,

miért élek, mi végre vagyok.

Öt perc maradott.

Igen, ez öt percben döntenék:

egy gondolatot;

Hova megyek és miért? Miért?

-Holtan tudhatod.

Így kattogja órám, így felel,

hideg hangzatok.

Bármi más neszt fémhomály nyel el.

Négy perc maradott.

Elmém választ még mindig nem lel.

Kétségbeesve

kaparászok bármi cél után,

reményem veszve.

Örvénybe lök sorsom mostohán:

ölni van kedve.

Áldozat vagyok és a préda:

nomen est omen.

A bárány lesz sas martaléka.

Nem lehet, hogy nem.

˝Hol-tan-tu-dod˝- kattog az óra.

Két perc maradott.

Képzelt sorsok és életutak

-rég holt magzatok-

között kutatom sajátomat.

Egy perc maradott.

Légi semmivel mit kezdjek én?

Merülve mélyen

nem gyúl az archimedes-i fény

űzött elmémben.

Holtan tudhatom. Nincs több remény.


2011. aug. 29. 23:19
 1/10 anonim válasza:
100%

Ezt egy laikus nemigen tudja meghatározni, hogy mennyire jó egy vers. Tehát nemcsoda, hogy azt mondják tényleg jó vagy. De ez nemfeltétlen fedi a valóságot, mivel ők nem értenek hozzá. Én se vagyok a versek szakértője, ezért nem mondom azt hogy jó vagy, és azt se hogy rossz.

Egy viszont biztos, némi tehetséged van azért hozzá. Az első dolog amit meg kell tanulnod, hogy ne laikusok véleményét kérd ki. (A család és a barátok persze kivételek ez alól)Ide kár volt ezt a kérdést feltenni, mivel erre a pontos választ, csak egy igazán hozzá értő ember tudna adni, akit valószínűleg nem itt fogsz megtalálni.


Az itteni kommentelők, valószínűleg csak szubjektív véleményeket írnának. Ami nem mérvadó, hiszen nem mindenkinek tetszhet ugyan az :)

2011. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, igazad van, kiktől pozitív kritikákat kaptam, ismerősök voltak. De az itt kapott válaszok elmarasztaló vagy netán tetszést nyilvánító véleményéből le tudok vonni egy halvány következtetést, ami nekem éppen elég is. :
2011. aug. 29. 23:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá,tele van rímmel,ami már egy jó dolog.Az egészből egy árva mukkot nem értek,de általában egy versből sem értek semmit.Szal ha a versek lényege az h ne értsem,akkor nagyon jó :D
2011. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár szakértő én sem vagyok, leírom, mik a meglátásaim. A vers legnagyobb pozitívumának a gondolatgazdagságát találtam. A képi világa is elég egyedi, a versforma pedig számomra harmonizált a tartalommal. A rím és ritmus is többnyire gördülékeny, bár nekem a "maradott" szó kicsit erőltetett, főleg a többszöri ismétléssel, még néhány más helyen is éreztem ilyesmit. Úgyhogy ezen a téren szerintem lehetne fejleszteni, hogy még egységesebb legyen. Mindenesetre ígéretes, érdemes lenne komolyabban beleásnod magad a stilisztikába. Úgy érzem, még több lehetséges eszközzel "felvértezve" már igazán remek alkotásokat hozhatnál létre, mert érzéked van hozzá. El lehet valahol olvasni más versedet is?
2011. aug. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm minden eddigi kedves válaszoló észrevételeit, meglátásait. Jólesett, hogy eddig pozitív válaszokat kaptam. Más verseim csak a kis füzetemben olvashatóak :) Kedves utolsó válaszoló: esetleg ha nagyon-nagyon érdekel (de csak akkor :)) akkor privát e-mail-ben küldhetek párat, ha ugyan van lehetőség rá ezen az oldalon.
2011. aug. 31. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet némi tehetséged. Ez a vers nem említhető egy lapon a gyk-n általában megjelenő dilettáns "versekkel". Ugyan sok hibája van, de megvan benne, amivel egy versnek rendelkeznie kell, vagyis kifejez valamiféle gondolatot, vannak benne eredeti megoldások, formája is van. Szóval versszerű, alapkoncepciója vállalható, még ha van is mit reszelni rajta.


A "maradott" sok kárt okoz a versnek, egyértelműen tarthatatlan szerintem, a "nincs több remény" is kínos egy kicsit (mert elcsépelt), ezeket le kellene cserélni valami ügyesebbre, ami persze komoly változtatásokat von maga után, de hát a versírás komoly dolog, néha felad nehéz leckéket.


Szerintem jó lenne, ha megmutatnád a verseidet valakinek, aki szakértő a területen. Jó az is, ha nemcsak 1 szakvéleményre hagyatkozol. A "mesterek" segíthetnék kritikáikkal és javaslataikkal a továbblépésedet. A dokk.hu-ra is érdemes lehet benézned.

2011. szept. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van: a "nincs több remény" banális és szentimentális, viszont a "maradott"-tat meg kell védenem. Tudatosan válsztottam, mert kemény hangzásával elüt a szövegtől, és valószínűleg majdnem ugyanúgy zavarja az olvasót, mint a versbeli énemet az, hogy nem találja létezése okát, bár az idő rohamosan fogy...
2011. szept. 1. 02:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a verset és nekem az iskolakezdést juttatta eszembe. :D

Nagyon mély mondanivalója van látszik, hogy tényleg a lelkedből van és formailag is nagyon jól megoldottad.

Szerintem iszonyú tehetséges vagy, nagyon mély érzésű ember lehetsz.

Az élet értelme meg mindenkinek más, de mindenki keresi tehát a témaválasztás is ügyes választás. Én emelt magyaros vagyok középiskolában, szívesen olvasnék még tőled. Nagyon tetszik.

2011. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) Igaz, lehetne az iskolakezdés is, de nekem ez nyáron fogalmazódott meg bennem, mikor az utazás előtti tíz perc végtelennek tűnik, s csak ülsz a csomagok mellett, és nem látod értelmét bármibe is kezdeni. Talán te is érezted ezt az ürességet. :) ekkor valóban nekiugrottam elgondolkodni a célomon, de csak ez a vers született. Utána a vonaton írtam tovább. Örülök, hogy emelt magyaros létedre ennyire tetszik a versem. Én biológia szakon vagyok, ennek sajnos nemsok köze van az irodalomhoz, és sajnos még sokszor szépirodalmat olvasni sincs időm. :)
2011. szept. 1. 18:42
 10/10 anonim ***** válasza:

02:26


Szerintem ez a maradott kicsit sem hangzik keményen, viszont modoros. Senki se mond olyat élő beszédben, hogy "maradott". Esetleg 200 éve mondták, de akkor is motiválatlan, hogy miért kerülnek ódon szavak a versbe. Az olvasó számára azért kínos a "maradott", mert úgy érzi, hogy azért került a versbe, mert csak így sikerültek bizonyos rímek.

2011. szept. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!