Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek egy külföldinek...

Szerintetek egy külföldinek érthető A Tanú c. film?

Figyelt kérdés
...érti a poénokat, a történetet, a helyzeteket?
2011. szept. 4. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sem éltem abban a korban, és még csak töriből sem voltam túl jó mégis értettem a poénokat és az egyik kedvenc filmem. :)

Ez olyan hogy te is érted a külföldi "történelmi" vagy társadalomkritikai filmeket...


Szóval szerintem a válasz igen.

2011. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

egy nyugati szerintem sokkal kevésbé, egy cseh pl. meg biztos eléggé.


Azért nekünk, ha más nem, a szüleink éltek abban a korban, meséltek dolgokat, a hétköznapokról, olvastunk akkori cuccokat és főleg érintkezünk azokkal az emberekkel, akik abban nőttek fel, szóval valamennyi rálátása az akkori dolgokra még azoknak is van, akik akkor még nem éltek.

Egy amcsi meg kb. annyit tudhat az itteni szocializmusról, amennyit az ottani sajtó leírt, na az meg gondolom nem éppen a leghitelesebb.

Meg a tanú valahogy jellegzetesen európai, azon belül is kelet-európai, szóval szerintem egy amerikai pl. sokkal kevésbé venné ezeket a helyzeteket, hangulatot ((meg a humoruk is picit más)

2011. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, de mást jelent neki... Ugyanúgy, ahogy benned sem feltétlen kelt mély érzelmeket, ha látsz egy amerikai, 60-as években játszódó filmet, ahol a buszra felszáll egy fekete, és hátra kényszerül... Vagy ahogy nem lobbant fel benned semmit, ha Davy Crockett-et mutatják, max jót nevetsz a sapkáján...

Szóval megértheti egy külföldi, de érzelmeket biztos nem nagyon vált ki belőle, és intellektuális síkon sem biztos, hogy minden elér hozzá - háttérinfók hiányában.

2011. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!