Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék megtanulni rajzolni!...

Szeretnék megtanulni rajzolni! Valami jó site / weboldal? Nem baj ha angol.

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne szívassad már a kérdezőt (első).. :P


Az első lépés a rajzolás megtanulásához ami szükséges az hogy jó megfigyelőképességed legyen.(az apró részletekt is meg kell tudni figyelni és valamihez arányosítani kell a térben)

Aztán ha az már megvannak ezen képességek akkor sokat kell rajzolgatni.

Utána tudsz pár trükköt elsajátítani.

Aztán mikor már jól le tudod rajzolni a formát ,elkezdheted a fényekkel és árnyékokkal való kidolgozást.

Na az a legnehezebb az egy újabb szint.. Ha ezek mennek utána már bármit le tudsz rajzolni úgy hogy felismerhető és élethű legyen.

De ehhez nagyon sokat kell rajzolni.

A elején tárgyakat egyenes vonalú dolgokat rajzolj szerintem mert ez a legrávezetőbb a sík és térbeli formák elsajátításához.

A végén már olyan jó lesz a szemmértéked hogy nem kell bútor vásárlása esetén mérőszalag simán ránézésre meg tudod mondani kb hány cm széles a tárgy vagy a hely. :D

(Ez komoly: Anyám se érti hogy saccolom meg egy bútor méretét szinte 0,5 cm-er pontosan. Pedig ez abból fakad hogy viszonylag jól rajzolok) :D

2011. szept. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyi időbe telik? Van egy kis tehetségem csak gyakorlatom nem nagyon.
2011. szept. 12. 00:44
 3/11 greeen ***** válasza:
69%
ha napi 18-22 órát gyakorolsz megállás nélkül akkor olyan 11 hónap +- egy hét!
2011. szept. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bíztató :D
2011. szept. 12. 01:03
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
jobb agyféltekés rajzolás. van tanfolyam is és könyv.
2011. szept. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Az óvodában megbuktál rajzból? :DD


Mi az, hogy "bíztató"?

2011. szept. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a legegyszerűbb módja, hogy rengeteget rajzolj. Másolj pl képregényből, mesekönyvekből egyszerűbb dolgokat, majd nehezebbeket. Ha jól megy lehet fényképről. A szines képekből csinálj fekete fehéret, úhy könnyebb a tónusokat érzékelned, majd jöhet a környezeted rajzolása. Először mindig a fő alakokat vidd a lapra, majd egyre jobban részletezd. Am a teszkóban van valami ttk vagymi lönyvesbolt a bazársoron az az olcsó könyvesbolt ott kapni egy 4 közetből álló rajzolással kapcsolatos könyvet. Darabja 600 pénz. Nagyon hasznos, és szép könyv. De sok kitartást igényel. Vegyél ceruzákat, lapot radírokat. Neten sok weblap van ilyennel foglalkozó. Sok sikert.
2011. szept. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintetek komolyan meg lehet tanulni?
2011. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, komolyan. A rajz tanulható, de rengeteg munkába kerül olyannak, akinek kevesebb érzéke van hozzá. A hozzá való érzék, és az, hogy szeretsz rajzolni, nem ugyanaz.

Mindenesetre fontos, hogy láss!


Tudni kell érzékelni a teret és a formákat. Kezdetnek csendéleteket rajzolj! Papírdobozok, vázák, poharak, bögrék, labdák. És ne A4-es lapra, hanem A2-esre. Megérni beszerezni egy rajztáblát, és azon rajzolni. Kényelmesebb, és kevésbé lesz torz a rajzod, mintha asztalon rajzolnál. Rajzbak helyett ülj fordítva egy támlás székre, és a támlára támaszd a rajztáblát!


Szükséged lesz 3B-7B ceruzákig, Koh-i-noor (elefántos) radírra, monopolradírra és faszénre. Ezek a legmegfelelőbb eszközök egy kezdő számára.

Úgy ülj, hogy teljesen belásd a beállítást.


Az első, és legfontosabb a komponálás. Sok tanulmányrajzot és egyéb rajzot egy rossz kompozíció nagyon haza tud vágni. Viszonylag középre helyezd el, és vázold fel a főbb formákat halványan. A legjobb, ha lent egy kicsit kevesebb helyet hagysz, mint fent. A testek egymáshoz viszonyított méretét, hosszát, szélességét méréssel tudod meghatározni.


A mérésről.

Szükséged van hozzá vagy egy majdnem új ceruzára vagy egy hurkapácára. Mindig kinyújtott karral kell mérni, mert különben hiba csúszik a mérésbe, és előfordul az elrajzolás. A hurkapálca vége és a hüvelykujjad határoznak meg egy egységet. A mérésre azért van szükség, mert te tudod, hogy egy kockának minden oldala ugyanakkora, viszont a perspektíva és a rövidülés miatt ez máshogy látszik a valóságban. És itt jön be az, amit matekból már tanultál, hogy a párhuzamosak a végtelenben találkoznak. Ezt a rajzban összetartásnak nevezzük, mint az alábbi képen is megfigyelhető. [link] [link] [link]


A legelején nem szükséges tónusoznod, amíg nem érzed, hogy jók a szerkezeti rajzaid.

A maszatolást, mint tónusozási technikát felejtsd el. Az nincs, nem létezik. (Csak ha szénnel vagy pasztellel rajzolsz.)


Többen írták a jobbagyféltekés tanfolyamot. Az önmagában nem elég, viszont a hagyományos rajzolással kombinálva mesteri szintre fejleszthető. Az ugyanis a negatív formák látására tanít meg.


Hasznos weblapok:

[link]

[link]

[link]


off a végére: Hol laksz? (Mert lehet, hogy élőben jobban tudnék segíteni.)

üdv

2011. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek :) Romaniaban lakok.
2011. szept. 12. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!