Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell dalt elemezni?

Hogyan kell dalt elemezni?

Figyelt kérdés
Holnapra kéne házira, csak nem tudom hogyan kell. Tanár valami olyat mondott hogy kell a sorok száma, egy sorba hány szótag van, meg még volt 3-4 valami ami nem jut eszembe.
2011. szept. 29. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:

számold meg a sorokat meg van a sorok száma számold meg a szótagokat, dönts el hogy milyen a ritmikája. (rég tanultam nem emlékszem már rá hogy hogy van, de az egyikben a rövid szótagokat u val a hosszút _ jelölik, a másiknál meg az számít hogy hangsulyos e. ha a u _ verzió (ezt te biztos tudod ha dalt elemzel mert akkor tanultátok) vidd végig a szótagokat hogy rövidek e vagy hosszú ( a magánhangzó számít meg hogy hány mással hangzó követi emlékeim szerint) ez után meg tudod állaítani melyik sor milyen (ha jól emlékszem olyan volt pl hogy pondeus meg nem tudom még mi) azután jöhet a dal tartalma (bár az inkább vers elemzésnél kell)


ha erre gondoltál.. rég voltam iskolás

2011. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!