Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelent rajzoknál a "szignó...

Mit jelent rajzoknál a "szignózás"?

Figyelt kérdés
Megvettem Betty Edwards Jobb agyféltekés rajzolás c. könyvét és ebben említi, hogy szignózzam a rajzot. Google-ban próbáltam keresni, hogy mi lehet ez, de nem találtam semmit.
2011. okt. 25. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aláírás, a kép sarkában szokott lenni.
2011. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a gyors választ! :)
2011. okt. 25. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Persze, a szignózás marhára fontos, fontosabb, mint az arányok meg az anatómia. cccö


Amúgy a jobb alsó sarokban szokott lenni. Egyfajta rövid aláírás, néha dátummal kiegészítve.

2011. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy mindenhol van valaki, aki beszól. Ment a minusz. Elsőnek pedig a plusz, természetesen.
2011. okt. 26. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Még jó, hogy a kérdésedre is válaszoltam. Dátumnak általában évet szoktak írni, hónapot, napot nem. És ez nem beszólás volt, kár, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni.


Ha rajzolni akarsz tanulni, akkor előbb megtanulod Szunyghy András Rajz ABC-jét, és csak azután foglalkozol olyanokkal, hogy szignó meg negatív formák.


Különben is, egy tanuló rajzosnak nincs szüksége szignózásra, ez agymegjátszás.

2011. okt. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerinted, mielőtt feltettem a kérdést, volt fogalmam arról, hogy mi az a szignózás, vagy hogy fontos-e? A kérdést más megválaszolta előtted, felesleges volt kommentelned.
2011. okt. 27. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem kommenteltem, válaszoltam. Különbség. És kiegészítettem az első válaszoló válaszát, hogy teljes képet kapj.


Amúgy [link]

Google, ötödik találat.

2011. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam elég körültekintő, van ilyen. Akkor sem kell egyből belekötni másba...
2011. okt. 27. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!