Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 16 évesen még érdemes elkezdni...

16 évesen még érdemes elkezdni hangszeren játszani? Ha igen, milyenen?

Figyelt kérdés
Leginkább a hegedű és a zongora vonzana. Azt még megtudnám tanulni? Az ének tanárom szerint ugyanis ilyen idősen, már nem állna be pl: zongorához az ujjam. hegedűhöz meg testtartás.
2011. nov. 8. 18:23
 1/6 anonim válasza:
0%
hát nem igazán érdemes szerintem...ezt már 5-12 éves kortól kéne kezdeni
2011. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csengettyűzni ideális ebben a korban, de ahhoz jó, ha van zenei alapismereted :)
2011. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a csengettyű nem épp az a hangszer ami érdekelne. De azért köszönöm a választ.
2011. nov. 10. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes. Fiatal vagy. Aki azt mondja, hogy "késő", az buta.
2011. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D ez már biztató válasz volt :D
2011. nov. 13. 18:18
 6/6 anonim válasza:

Szerintem a zongorát mindenképpen, bár nem hiszem, hogy Zeneművészeti Egyetem lehet érettségi után az első szakképzésed.

A lényeg a kitartó gyakorlás. Napi szinten be kell vállalni az 1 óra gyakorlást, akkor nem lehet gond, kb. két év alatt már viszonylag jól fogsz tudni játszani.

A kottaolvasásnál hasznos lehet (néha nem fejtik a tanárok ilyen részletesen ki): Ha több soros, többszólamú a mű, akkor (főleg a kezdetekkor) soronként, és azon belül is szólamonként addig kell játszani, mígnem úgy megy, hogy ha lassan is, de biztosan el tudod játszani, akár csak 5-6 ütem erejéig. Amikor ez megvan, akkor hozzá kell venni a második szólamot is (ha az egy sorban és kulcsban van a legfelső szólammal), és hangonként leolvasni őket, felülről lefelé. (pl ha egymás alatt van egy ilyen hangzat: c''-g'; akkor először a c'' billentyűt lenyomod, majd azt nyomva tartva a g'-t is, és így tovább minden egyes hangnál)

Ezután jöhet külön ugyanígy a bal kéz, maj a legvégén szép lassan egybe a két kézzel. Így biztosan menni fog!

(Jómagam 4 évig jártam, gyakorlás híján 1-éves szinten maradtam. Aztán rá két év múlva elkezdtem gyakorolni minden nap, és most, 6 év gyakorlás után Gyülekezetünkben orgonálok, valamint egy barátomat is így indítottam el, és most már ő is orgonál)

2011. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!