Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes megpróbálni színésznő...

Érdemes megpróbálni színésznő lenni vagy itthon reménytelen? Magyarországon csak az tud érvényesülni akinek vannak kapcsolatai a színház világán belül? ( részletek lent)

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele,hogy minden 6. lány színésznő szeretne lenni,de nekem NAGY álmom,hogy színésznő lehessek. Musicalekben és operettekben játszhassak. Szeretek énekelni

(azt mondják,hogy van hangom :) )táncolni,pedig óvodás korom óta táncolok(régen RSG,néptánc,most pedig társastánc).

Nem jártam eddig sem énektanárhoz sem színitanodába.

(most találtam egy számomra szimpatikus színisulit: havi 9500 ft. )


Érdemes energiát és sok pénzt ebbe a mesterségbe fektetni, úgy,hogy lehet,hogy összese jön ? Kockáztassak? Érdemes lenne eljárnom a színisuliba vagy alapból válasszak másmilyen foglalkozást ?


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT : 15/L



2011. nov. 13. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen szakmát választasz, kapcsolatok nélkül nehezebben boldogulsz. Ha ez tetszik, csináld. Persze érdeklődj minél több helyen, hogy valójában milyen is ez a hivatás!
2011. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ :)
2011. nov. 13. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem havi 9500 ft-ot akkor is megér, ha soha egy vasat sem keresel majd vele a későbbiekben. Sokan piára költenek kétszer ennyit egy hónapban.

Szóval kövesd az álmaidat, mert ha elég a motivációd bármit elérhetsz.

És ha nem Magyarországon, akkor mi van? Külföldön még jobb lehet neked...


Mindenesetre nem árt, ha két vasat tartasz a tűzben. Például jelentkezz irodalom szakra, tanárira... és mellette tanulj szinészetet. Így ha be is fuccsol az egyik még ott a másik.

2011. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az ösztönzést :)
2011. nov. 13. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is boldog lehetsz, ha van valami, amit NAGYON szeretnél!!! Sok embernek nincs egyáltalán, gondold el, úgy milyen nehéz pályát választani. Járj el színjátszóba, pl. Földessy Margithoz, és majd az évek során alakul. Még lehet, hogy 100-szor megváltozik az álmod, de lehet, hogy tényleg színésznő leszel. Van ilyen, aki gyerekkorától készül a tényleges későbbi hivatására.


A másik: 12 évesen ne azon törd a fejed, hogy majd hogyan tudsz érvényesülni egy pályán, mert az úgyis mindenhol nehéz, és itt nem akarjuk elvenni a kedved a felnőtt, dolgozó élettől. Azzal törődj, hogy hová húz a szíved, a tehetséged, és azt bontakoztasd ki... Gondold el, ha Sinkovics Imre vagy Tolnay Klári azért nem lettek volna színészek, mert féltek volna, hogy menni fog-e...


Hajrá!


35/N

2011. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*

15 évesen... bocs

2011. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lelkesítést !!! Ez nagyon sok erőt ad, hogy kipróbáljam a színjátszót :)
2011. nov. 17. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ezt! Aki oda jár, imádja!

Hívd fel őket, kérdezed meg, mikor nézhetnél meg egy alkalmat (úgy tudom, ezt lehet ott). Ja, ha egyáltalán Bp-en laksz...


:)

2011. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem akarok rasszistának tünni,vagy rosszindulatúnak,de Magyarországon színészként csak zsidóként van esélyed(vagy legalábbis ha úgy nézel ki).Nézz körül a művészvilágban,és látni fogod,hogy nem zsidókat nagyítóval is alig találni.Azok pedig a saját köreikbe szinte csak saját fajtájukat engedik.Nem kell leugatni,ez van.


De attól még ha tehetséges vagy,kedved van hozzá,nyugodtan vágj bele,rossz nem sülhet ki belőle,a való életben is nagyon hasznos tud lenni,ha elő tudod adni magad,fejlett a kommunikációd,a testbeszédet önkényesen tudod szabályozni,stb :) De hogy befutott sztár legyél,nem mondom,h lehetetlen,de ha sikerül is,aránytalanul sokat kell tenned érte,nehéz egy pálya.

2011. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Van benne valami. Nemcsak a színészetre igaz.
2022. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!