Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Verset írni férfiatlan dolog?...

Verset írni férfiatlan dolog? Fiúk, ti írtok verseket?

Figyelt kérdés
Szerintem nem az. Erről vitatkoztunk egy ismerősömmel. Tudom, hogy a világirodalom nagyjai többnyire férfiak, de ez őt nem győzte meg. Azt mondta, nem kell, hogy mindenki híres költő legyen, van, aki csak úgy magának írogat. Szerinte nyálas, ti mit gondoltok?
2011. nov. 13. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen verseket ír:)
2011. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát csak általánosságban. Mit tudom én. Amilyeneket a költők szoktak: ők se mindig egy fajtát írnak. Ha valami negatívum történik, leírják, hogy kiírják magukból, stb. Vagy vmi frappáns ihlet hatására. de akár szerelmes vers is lehet, vagy vidám dolog. Bármi.
2011. nov. 13. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jóval szegényebb lenne ma a világirodalom, ha József Attilában felötlik ez a kérdés..:-)
2011. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem az.

Petőfi férfiatlan volt?Ady férfiatlan volt?nem hiszem.

2011. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a versírás, hanem az érzelmek kinyilvánítása férfiatlan..

Sajnos ez rögzült a mai világban. Ha olvasol klasszikusokat, akkor a régi nagy görög harcosok egymás vállára borulva sírtak az örömtől vagy a fájdalomtól.

Ma 11 éves kor felett már ciki ha egy kisfiú sír.

Elég érzelem szegény lelkivilága lehet a barátodnak, de ez nem az ő hibája. Ezt teszi a szocializáció. Elfogadod és ELHISZED azokat a társadalmi normákat, amiket megtanítanak neked, amit belédnevelnek.

Hidd el, eredendően nem férfiatlan a versírás, sőt! Olykor az érzelmek kitárásához még több erő kell, mint az elfojtásához.

2011. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy se Ady, se Petőfi, se a többiek nem voltak férfiatlanok, de hát írtam fönt, hogy ez nem győzte meg az illetőt. Azt hiszem, ő valahogy a modern korra érti.


"Ha olvasol klasszikusokat, akkor a régi nagy görög harcosok egymás vállára borulva sírtak az örömtől vagy a fájdalomtól. " Amúgy ezt más is mondta már valahol, és valóban, a mai felfogással lehet baj.


Szerintem sokkal könnyebb élni, ha az ember kiírja a fájdalmát. Amíg írsz róla, valóban nehezebb, de utána jobb.

2011. nov. 13. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok.


Tudod, két "alkotóelemből" áll a - mindkét nemű! - ember: rációból és emócióból. Ésszerű belátásból és érzésekből. Mindkettő nagyon fontos - és áthatja egymást. Minden döntésünkben, választásunkban ott kell, hogy legyen az egyik és a másik. Hogy milyen arányokban, az sok mindentől függ: egyéni karaktertől, helyzettől, körülmények együttállásától..és így tovább. Ez így van mindkét nemnél. Sose hallgass azokra, akik bután, feketében-fehérben nézik a világot, és azt mondják: a férfi legyen csupa ésszerűség, uralkodjon az érzelmi világán, fojtsa el! - mert az kizárólag a nőknek való terület, akik - úgy ahogy vannak, - mentesek a rációtól. Ennél ostobább és károsabb nézet alig lehet. Az érzelmi világát "kiradírozó" férfi nem lesz más, mint egy szánalmas droid (mindamellett, hogy pszichikailag belebetegszik).


Igenis nyilvánítsd ki az érzelmeidet. Ne félj írni, - de hogyha úgy adódik, sírni sem. A sírás sem a gyengeség jele, hanem az (érző) emberségé. A buta embereket meg, akik, ha sírni látnak, kigúnyolnak, ne is vedd figyelembe. Általánosságban is csak annyit mondhatok: menj el a buta ember mellett. Ha olyat látsz, menekülj messzire! Írj minél többet.

2011. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a választ.
2011. nov. 16. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!