Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed Jókai Mórról?

Mi a véleményed Jókai Mórról?

Figyelt kérdés

Szerintem egy igazi örök optimista, a romantika szellemének nagy rajongója, a realista szellemet szinte alig vette figyelembe, tisztelem hogy mennyire sokat alkotott, valamint egy igazi egyéniségnek tartom olyan téren hogy ö sok emberrel ellentétben képes volt írni a pozitív dolgokról is, nem csak a tocsogó fájdalomról, képes volt hinni a szépben is és igenis művészinek tartom munkásságát, nem értek egyet azokkal akik szerinte "Egy nagy művész csak akkor lehet nagy hogy ha fajdalomtól tocsogó művei vannak" Ö ezt szerette írni, ebben lelte örömét, ugyan miért baj hogy ö nem szeretett negatív dolgokról írni? Kell az ilyen író is! Legalább egy élénk folt a magyar írok "hűűű de depresszív műveim vannak" listáján, én kifejezetten örülök ennek, mert legalább színesíti így a palettát! (Hozzáteszem, a többi magyar írót is tisztelem)


Nektek mi a véleményetek róla?


2011. nov. 22. 16:15
 1/3 anonim válasza:

Egyetértek.

Tehetséges ember volt, csodálatos munkákkal!

2011. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon tehetsége magyar írónak tartom, az egyik kedvencem, pontosan a könyveiben fellelhető humor miatt. Én ilyeneket szeretek elsősorban olvasni,ami kikapcsol a mindennapok problémái után.


Nagyon termékeny volt, és nem minden művét kedvelem, sőt, a Kőszívű Ember fiaival a világból ki lehetne kergetni, mert nem ragadott meg, amikor kötelezőként olvastam, és egy tortúra volt rajta átrágni magam, de hála a Jó Égnek, az ilyen könyveiből van kevesebb.


Személyes kedvenceim:


Az új földesúr

Egy magyar nábob+Kárpáthy Zoltán(ezeket csak egyben érdemes elolvasni)

Az Aranyember

A névtelen vár

Fekete gyémántok

2011. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem ezt az írót!

Sok sok könyvet olvastam töle...

2011. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!