Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi ennek a cime és ki az...

Mi ennek a cime és ki az irója az alábbi regényidézetnek?

Figyelt kérdés
,,Csak Miska igyekezett, a mérhetetlen hóban minden erejét megfeszitve, a Lángi porta felé, s az ő érzései voltak ezek. Sohasem felejtette el őket. Később, sokkal később,Barbizonban voltak ilyen érzései, mikor Paál Laci már őrjöngve feküdt az ágyán, majd Clarentonban, mikor temették, s ő a temetés után szédülten bolyongott mezőkön. Akkor, egy-egy villanásra, visszaemlékezett erre az átváltozásokkal telt, különös, s a világ fonakjait mutogató, vihaors estére. De most még csak tizenöt éves volt, asztalosinas, a festékesvödrét felrúgta a betyár, s elrepült, az ecsetje elveszett valahol, s Gerzson úrék sirkeritésén bizony alig végzett valamit.'' Előre köszönöm. Nagyon fontos lenne.
2011. nov. 22. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Dallos Sándor - A nap szerelmese
2011. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rékerestem a nevekre,amik a szövegben vannak ás ezt dobta ki:

DALLOS SÁNDOR

A nap szerelmese

2011. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, nagyon nagyon sokat segitettetek nekem, mert ez egy versenyre menne nekem és hát nem is tudjtáok mennyit kerestem, de kiirt nekem több féle irót is és nem tudtam dönteni...nagyon köszi még egyszer
2011. nov. 23. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!