Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudok jó minőségű rap...

Hogyan tudok jó minőségű rap zenét csinálni?

Figyelt kérdés
próbáltam már de nem sikerült normális rap zenét csinálnom. De végül is nincs keverő pultom se.De nincs valami hang tisztázó program vagy valami ?
2011. nov. 23. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

ha nincs tehetséged akkor sehogy.



"ha computer zseni vagy, ne monnd zenésznek/rappernek magad"

2011. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hagyd már magad ! semmit sem értesz az egészhez és belepofázol :D
2011. nov. 23. 17:03
 3/6 zeronibble ***** válasza:
Milyen szoftvereket próbáltál eddig? (31F, kb 15 év gépzenész gyakorlattal)
2011. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mixcraft 4 et nem tudsz vmit ajánlani ?
2011. nov. 25. 13:51
 5/6 anonim válasza:
mindenképpen szigeteld el a gép búgását. a szobába ahol felveszed, érdemes sok párnát rakni, a mikrofonra egy zsebkendőt, és csak is az a hang legyen amit te énekelsz, ha tisztán hallgatod a felvételt, hang nélkül, és búg, akkor nem jól szigeteltél, vagy nézd meg a fülhallgató csatlakozását.
2011. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zeronibble ***** válasza:

"a mikrofonra egy zsebkendőt"


Én hajlítottam brutál acéldrótból egy keretet, arra tettem két réteg harisnyát. A pzs nullázza a magasakat, teljesen amatőr lesz. Kicsike elektretmikrofon-kapszula (100Ft körül mozog, de érdemes sokat és sokfélét venni, mert jobb a nagyobb jel) volt a rettentő minőségű forrás, amit ezzel az ügyes fülemmel kieqztam kellemesre.


Mivel a rap szövegsávja akkor szól jól, ha "bele az arcodba" összhatást ér el, muszáj egy kellemesen működő kompresszorral erősebbé, majdnem torzzá, baró hangossá tenni. Ilyenkor a szokásos hangkártyabemenetek -70dBFS körüli alapzaja irgalmatlanul elkezd szuszogni, ahogy a halk részekkel erősen felhangosodik. Ez ellen a Voxengo ReduNoise tanítható zajszűrője egész jól megvédett. Persze sose lesz olyan, mint egy nagymembrános kondimiki egy EMU1212M mikrofon-bemenetén korrekció nélkül, de mégse a szokásos, csozkó amatőr hatást kelti.

2011. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!