Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek jó lett ez a vers?

Szerintetek jó lett ez a vers?

Figyelt kérdés

Remélve élni

Remélve élni, reménybe veszni

Remélni, remélni mindig csak remélni

Nem számít semmi, nem számít senki

Te számítasz egyedül, te vagy a mindenki


Remélni akarok, mert addig ember vagyok

Nincs olyan ember, ki sosem csalódott...

Csalódni tudni kell, s büszkén felállni

Ne tervezd a halálod, nem kell sírt ásni


Mindig lesz egy jobb, ha reményed él

Mert az ki remél él, ki él az remél

Mindd emberek vagyunk, mindig van egy cél

Van aki elesik, de van ki célba ér...


2011. nov. 26. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik!


Az a fél mondat kevésbé, hogy "Van aki elesik" mert zavaró a nagy remélésben egy kis pesszimizmus, de aztán pozitívan zárul. :)

2011. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
: ) Köszi a választ
2011. nov. 26. 22:24
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
őszintén? Borzalmas. Se ritmus se forma zavaró ismétlések, közhelyes tartalom stb stb. Lehet lepontozni, de jobb nem lesz. Nézz be pár komolyabb amatőr fórumra, tanulj.
2011. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát én nem is reménykedek akkor nem vagyok ember?
2011. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

22:30as


Én nem pontozok le soha senkit! De... személy szerint sosem szerettem az olyan verseket, amikben egy beleerőltetett ritmus van.


Én sosem írok, nem is érdekel. Egyvalamit figyelek, azt, hogy milyen érzéseket ébreszt bennem, mikor olvasom.


Szerintem nem kéne azt írnod, hogy borzalmas meg sablonos a téma. Az, hogy te épp nem ezt az élethelyzetet éled át, még más találhat benne mondanivalót.


Összefoglalva, nekem épp az tetszik, hogy nem mesterkélt, hanem egyszerűen leírta, amit gondolt. De nyilván te sokkal képzettebb vagy a témában, én csak egy ember vagyok aki verseket olvas.

2011. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem jó.
2011. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Borzalmas.
2011. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

22:44


"Szerintem nem kéne azt írnod, hogy borzalmas meg sablonos a téma. Az, hogy te épp nem ezt az élethelyzetet éled át, még más találhat benne mondanivalót."


Pont ez a különbség költészet és dilettáns költészet között. A dilettáns verset az tudja élvezni, aki "éppen azt az élethelyzetet éli át", vagyis a vers írója meg esetleg címzettje. A valódi verset pedig más is.

2011. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
: D Köszi a válaszokat :)
2011. nov. 27. 11:01
 10/11 anonim ***** válasza:

jó ez a vers.

#4 -ha reményvesztett vagy, ember vagy, csak lelkibeteg, összetört ember. Kell az a remény nekünk,tessék megkeresni a sötétségben azt a kis halvány fénysugarat, ami kivezet onnan. Ott van az, én innen látom:))

2011. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!