Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki fordította? Olyan szép! (A...

Tmike kérdése:

Ki fordította? Olyan szép! (A musical-ből Rómeó halála)

Figyelt kérdés
„Mit tettél, hogy távozásra bírd, milyen csatán / győztél, hogy minket szétválasztottál? / Uram, miért akartad így, miért ezt a választást, / ölelő karjaimtól távol lelnie halált? / Mit tettél, hogy rávedd: hagyjon sajnálatod / s gyászom súlya alatt egymagam maradnom? / Elmúlt már… én elmegyek; / az életet akartam ismerni – most ismerem; / oly fáradt vagyok, nem akarok mást, / lefeküdni csak, és hogy kézen fogjál./ Zárd börtönbe szívem, feledd el kínom; / elmúlt már… én elmegyek; / az életet akartam ismerni – most ismerem. / A csókjai mézét, lágyságát szemének: / elveszem most és Istennek adom őket; / Isten veled, Júliám, minket az örökkévalóság vár. / Elmúlt már… én elmegyek; / végre öntudatlan feledést lelni, végre békességet, / oly fáradt vagyok, nem akarok mást, / lefeküdni csak, és átkelni a tükrön át, / meglelni Júliám az örökkévalóságban, mely vár mireánk…”
2011. dec. 2. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát az eredeti Rómeó és Júliát Petőfi, meg Babits, meg ilyenek. Biztos a Musical, alapul veszi ezeket. Mármint a magyar.
2011. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az eredeti Shakespeare-dráma fordítóit ismerem; nekem csak az ütött szöget a fejembe, hogy ez a rész ugyebár nem szerepel a magyar musical-változatban; de a franciában tudom, hogy benne van. Túl jónak tűnik ahhoz nekem, hogy ne hivatásos fordító / költő csinálta volna... Erről mit gondoltok?
2011. dec. 5. 08:24
 3/3 anonim válasza:

Kötve hinném, hogy ezt egy profi fordította volna.

Ez egy egy rajongói fordítás. Szépen nagyon sokan tudnak fogalmazni ha akarnak.

2012. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!