Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Profi fotósok! Mit gondoltok...

Profi fotósok! Mit gondoltok arról, ha egy fotóművész (vagy legalábbis valaki, aki nem csak úgy csinált egy képet és kész) Photoshopot használ, hogy szebbé tegye a képeket? Nem profik véleménye is érdekel azért.

Figyelt kérdés

Szerintem, amikor valakinek belelóg az ujja a képe (jó, tudom, profi művész ilyet nem hibáz el), vagy ha nem középre esett mondjuk valami, aminek kellene, vagy ilyesmi, azt le lehet vágni Photoshoppal. De amikor valaki lefotóz egy virágot/naplementét/tájat, stb. és a színeket feljavítja, szerintem ez egyszerűen csalás. Amúgy is azt gondolom, a természetben önmagában annyi szép szín van, de ha nem is, nekem ez csalás.

Ráadásul én úgy gondolom, hogy attól, hogy lefotózol egy eleve szép naplementét, vagy virágot, még nem tettél semmi művészit, mert az önmagában még nem ötlet. Úgyhogy szerintem fölösleges is a színeket állítgatni, stb., mert az én véleményem szerint a mondanivaló a fontos. De akárhogy vélekedtek is: én azt gondolom, hogy Photoshopolni nem illene annak, aki komolyan gondolja a fotózást, vagy egy versenyen indul vele (nyilván a vetélytársakra is ugyanez vonatkozik).



Mindenki véleménye érdekel, de profikéra is kíváncsi vagyok, légyszi olyankor írjátok oda, hogy tényleg fotóztok, nem csak véleményt alkottok.


2011. dec. 3. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem simán belefér. Valahol ugye a digitális gép is csalás egyeseknek.

Meg ugye rengeteg mindennel lehet a fénykép tökéletességét növelni, különböző külső segítséggel, nem számítógépen, ennyi erővel az is csalás, mert miért nem magától hozza ki azt az árnyalatot, fényt, stb. hanem lámpával vagy kis trükközéssel éri el.

Én is szoktam fényképezni és néha kell a photoshop, mert látok valami megfogót, de hiányzik belőle valami, ami azt a hangulatot megadná, amit elképzeltem.

2011. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ha valamit lámpával érsz el, vagy ilyesmi, de utána lefotózod, akkor az rajta van a fotón. Szerintem utána buherálni már más mint előtte.
2011. dec. 4. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos szerintem meg egy fényképező eleve csal:) Mert nem úgy lát,mint én. Nem olyanok a színek és nem olyan a látószög,a méretről ne is beszéljünk:) . Van ami homályos,van ami éles,pedig igazából nem is úgy van.

Akkor tehát miről van szó? A lényeg az szerintem,hogy az adott közlendőhöz legyen meg a megfelelő ábrázolásmód. Ha azt akarom lefotózni,hogy milyen egy sikátor. Akkor nem fogom retusálni. Ha azt,hogy milyen hangulatot áraszt számomra ,akkor lehet,hogy ráerősítek.

A verseny kiírók meg határozzák meg,hogy mit fogadnak el.

2011. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény. :)
2011. dec. 5. 12:10
 5/5 A kérdező kommentje:
De hozzáteszem, sokszor a Photoshoppal átszerkesztett színek nekem nem is tetszenek.
2011. dec. 5. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!