Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » (18+) Mit szerettek egy versben?

(18+) Mit szerettek egy versben?

Figyelt kérdés
Tudom nem egyszerű kérdés... Titeket mi fog meg egy versben? Mi tetszik? Mire van igazán szükségetek? Írhattok olyan dolgokat is ami itt vagy ott megtetszett, jó ötlet volt. Ne féljetek idézni!
2011. dec. 6. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Engem az, ha sikerül szájbarágás nélkül megfogalmaznia valamilyen hangulatot, és ha olyan szavakat használ, amiket ritkán hallani, de nagyon is kifejezőek. És ha nincs benne zakatoló, erőltetett rím.
2011. dec. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hangulatát. Általában ha olvasok valamit, pl. verset, megjelennek előttem bizonyos színek, tárgyak, hangok, néha illatok is, elsősorban ezekbe "szeretek" bele. Szeretem a magaménak érezni a verset, mintha akár én is írhattam volna. Általában azok a versek fognak meg, amik "szürkések" vagy "feketék", kicsit kísérteties a hangulatuk, és vagy néma csönd ugrik be, vagy harang kondulás, szélzúgás, ilyesmi, valamilyen tömény ital szaga, pipafüst, vagy az "éjszaka szaga", vagy van a régi szobáknak, bútoroknak, könyveknek egy bizonyos szaguk. :D Illetve azok a versek, amiket legszívesebben egy régi toronyban olvasnék kandalló előtt, amiben pattog a tűz, egy pohár finom borral.

Szerkezetileg nem szoktam elemezgetni őket, sosem foglalkoztam ezzel, engem csak a keltett érzések fognak meg akár egy versben, novellában, zenében, festményben. Általában többet látok mögé (szerintem), mint kéne, mindig elgondolkodom, hogy valójában mi ihlette a szerzőt, milyen érzések kavaroghattak benne, hol írhatta, stb.

Erre nagyon jó példák Rodenbach művei, már az a néhány, amit lefordítottak.

Illetve másik nagy kedvencem Apollinaire, főként ez a verse (sajnos tőle is csak néhány művét találtam meg magyarul):

[link] (sajnos nem engedi bemásolni)

És persze nagy Poe-fan vagyok:)

20/L


(remélem érthetően fogalmaztam, "átment" a lényeg, így hajnali 3 körül már nem vagyok a fogalmazó képességem csúcsán:)

2011. dec. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

[link]

Ez Rodenbach-tól a kedvencem, ez volt az első vers, amit tőle olvastam, azonnal beleszerettem.

2011. dec. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

100% ig egyetértek a 2.-3.dik válaszolóval, mindabban amit aról mond hogy hgoyan érinti öt meg a vers, utolagos engedelmével idézném is öt :

" A hangulatát. Általában ha olvasok valamit, pl. verset, megjelennek előttem bizonyos színek, tárgyak, hangok, néha illatok is, elsősorban ezekbe "szeretek" bele. Szeretem a magaménak érezni a verset, mintha akár én is írhattam volna. .....

Szerkezetileg nem szoktam elemezgetni őket, sosem foglalkoztam ezzel, engem csak a keltett érzések fognak meg akár egy versben, novellában, zenében, festményben. Általában többet látok mögé (szerintem), mint kéne, mindig elgondolkodom, hogy valójában mi ihlette a szerzőt, milyen érzések kavaroghattak benne, ..... "

Azonban megkövetve az elöttemszólót, érzésem szerint fiatalabb vagyok, engem (még) más hangulatok vonzanak.


A szivárványhajú lány

Őrület talán, avagy képzelet.

Űzetett ábrándok nyomában futsz.

Ha az életed csupán képzeled:

Előre, a jövőbe, sosem jutsz.


Illékony képek tartanak fogva,

Elvesztél, álmok útvesztőjében,

A való Földön sétálsz zokogva,

S benned fantázia él: az éden.


Várad álom, kövei csillagok.

Húsvér tested egyre-egyre tűnik.

Benned egy egész új világ ragyog,

S ezer cseppje csillagtóba gyűlik:


Légy őrült hát - ha a boldogság az,

Varázsolj képzelt varázst köribéd,

S álmod a kéklő egekbe ágaz;

Énekelj ezer csengő bűvigét,


Építs, fess szivárványt a magasba,

Koronázd meg Nappal a mennyeket,

Fújj csillagokat az éji kasba;

Álmodj, s álmod egyesül majd veled.

Sári Szabolcs

2011. dec. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Újra 2. vagyok

[link] Ez egy régi nagy kedvencem, gondoltam, még belinkelem.

4. válaszoló: ez a vers is tetszik:)

2011. dec. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!