Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit kell csinálni, (hogyan...

Mit kell csinálni, (hogyan kell jogdíjat vagy bármit fizetni) hogy kiadhassak egy olyan lemezt, amelyen egy cég által gyártott vst hangszíneket használok?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, ezért elvileg fizetni kéne :)


(Légyszi senki ne jöjjön avval, hogy 'semmi értelme lemezt kiadni'. Már eldöntötem, hogy ki szeretném adatni, és kész. Úgysem pénzért csinálom.)


2011. dec. 10. 04:40
 1/1 anonim válasza:

4 évig dolgoztam egy nagyobb magyar lemezkiadó cégnél, ezalatt több mint 50 cd kiadvány került a boltokba a kezem alól, de egyszer sem fizettünk sem jogdíjat, sem licensz díjat, sem a Yamaha cégnek a szinti-hangszínekért, sem a Fender cégnek a gitárhangzásért, sem a Ludvignak a dobokért és még sorolhatnám...


Szóval ha megvetted magát az hangeszközt (hangszert, mikrofont, vst-t...) akkor nyugodtan használhatod legálisan, nem kell jogdíjat fizetned. Ha pedig illegálisan szerezted be a vst-t, akkor meg lehetőleg ne reklámozd senkinek.

2012. ápr. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!