Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Leirtna valaki Feher Ferenc:Ap...

Crakshoot kérdése:

Leirtna valaki Feher Ferenc:Apam citerja cimu versnek a teljes szoveget?

Figyelt kérdés

2011. dec. 13. 15:45
 1/1 Minaz válasza:

Csak így, versszakokra bontás nélkül találtam meg:


valaha megvolt mind a húrja, valaha simább volt a fája. valaha tiszta szívből zengett apám asztali citerája. zengett, mint nyáréjen a búza, s panaszkodott téli esteken. sírt, mint csöpp gyerekkel a bölcső, mint papír sír az ablaküvegen. zsongott, mint barackfán a méhek, pengett, mint kasza peng az üllőn. olykor pattant egy húrja, s vénült, mint zúgó akácfák a dűlőn. vénült, mint ősztájon az esték. fájában már száz szú percegett. nem is tudom, hogy nem vettük észre: apánk haja is már őszesebb. télestén, ha néha otthon járok, emlékeznék hangjainál, de hiába: sötét padlássarokban hallgat apám asztali citerája. véle hallgat a ház, a nóta, s a messze néző padlásszemek. olykor, ha szél sír el a tető felett, jó húrjai még föl-fölzengenek, s én hallgatom, mint mesét a gyermek, hallgatom, mint ős partot a víz. nem tudok elszakadni tőle: így, némán is, vissza-visszahív.

2011. dec. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!