Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen művészeti ágak (pl:tánc...

Milyen művészeti ágak (pl:tánc. Stb) ismerhetők ugye értitek mire gondolok?

Figyelt kérdés

2012. jan. 8. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
hát először is, nem értem, mire gondolsz, másodszor pedig a kérdést sem értem.
2012. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy milyen művészetek vannak?
2012. jan. 9. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:

képzőművészet (abba rengeteg minden beletartozik még, nézz utána), zene, irodalom (vers, próza), színjátszás, népművészet, fotó, film, videó, tánc

rengeteg minden

2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jan. 10. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egy kicsit azért meredek, hogy a videót megjelölöd, mint művészeti ágat.

Különböző felfogások vannak, de általában 7-8 művészeti ágat szoktak elkülöníteni. Zene, irodalom, színművészet, építőművészet, képzőművészet, tánc, filmművészet. És manapság kezdik elismerni a képregényt külön művészeti formának.


Ezeken belül persze lehet elkülöníteni másokat, és léteznek emellett olyanok is, amiket nem ide sorolnak be, és nem is ismeri el mindenki művészetnek.


A kérdésfeltevés egyébként kimondhatatlanul gáz volt.

2012. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg többféle felosztás létezik, de a fotót nem lehet kihagyni egy felsorolásból. Valamint az "építőművészet" egy elég hülye elnevezés. Építészetnek hívják inkább, és nem külön ág, hanem a képzőművészet része.


Szóval nagyjából így néz ki az elfogadott felosztás:

- Irodalom (líra, dráma, epika)

- Színművészet

- Zene

- Tánc

- Képzőművészet (festészet, szobrászat, építészet)

- Fotó

- Film

- Képregény


Más felosztásban a képzőművészetet szétbontják festészetre, szobrászatra és építészetre. A képregényről pedig viták vannak, de talán az is elfogadható művészeti ágnak, bár nem tudom, vannak-e olyan kaliberű alkotói, művei, mint a többinek. Általában túlértékelt, nem igazán mély műveket szoktak sorolni ebből az ágból, ha a "nagyokat" kérdezi az ember. De nem akarok senkit megbántani, én is szeretem a képregényeket, de a többségét, amit olvastam, nem gondolom művészetnek.


Aztán, videóművészet nincsen, mert az ugyanúgy mozgókép, mint a film, csak más a rögzítés módja, és a hordozó nyersanyag, tehát nem kell neki külön művészeti ág. Hiszen a szobrászatot se bontjuk szét "kőművészetre" és "bronzművészetre", nem igaz?


Valamint, gondolom, egyes elvadult bölcsész médiamániás tanárok és hallgatók találhatták ki, hogy a televízió művészeti ág, ami elég nagy kreténség. Ennyi erővel a rádió is lehetne az. Meg egyébként is, a televízió az mozgóképet sugároz (többségében szemetet ráadásul), mért kéne annak is külön ág, hisz ott a film. Szóval, ha valaki ilyenről beszél, hogy televízióművészet vagy akár internetművészet, akkor sürgősen értesítsd a mentőket, nehogy súlyosbodjon az állapota...


Ja, és a népművészet az nem művészeti ág. Ez a fogalom csak a mű keletkezésére vonatkozik: arra, hogy a nép csinálta. Hiszen népművészeti alkotás a modernkori művészeteket kivéve (fotó, film) bármelyik ágban létezhet.

2014. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!