Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért hiszi azt néhány ember,...

Miért hiszi azt néhány ember, hogy a grafikusok ingyen dolgoznak?

Figyelt kérdés
Portrérajzolás például, szívességként vadidegennek.
2012. jan. 11. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a grafikusokkal van ez. Láttam itt már olyat, hogy "ki vállalna ingyen fotózást?" meg "ki fordítaná le a verseimet?".

Bár gyanítom, hogy tizenéves lánykák irogatnak ilyeneket, de mindenki ott próbálja lehúzni az embert, ahol csak tudja.

2012. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajna felnőtt, érett, negyvenen túli emberek is. :(
2012. jan. 11. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mással is így van. Egyesek szerint kitalálni valamire elméleti megoldást az nem megfizetendő dolog.

Pl egy honlap készítés, főleg,ha adatbázis stb van mögötte..

Mondjuk egy animáció és egy álló kép közötti eltérés pénzben mennyire mérhető.. ezt egy nem hozzáértő fel se fogja.

2012. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszik, hogy jó kedvükből rajzolgatnak az emberek, fel se fogják, hogy valakinek ez az egyetlen megélhetési módja. Én még nem vagyok végzett grafikus, de piszkálnak már mindenféle ismerősök, hogy mikor rajzolom le őket, meg mikor rajzolok nekik valamit, mintha az anyagköltség, az idő és a munka hirtelen kifizetődne egy "ó köszi de szép lett"-el.


Bár nem hibáztatok senkit, mert nem olyan hétköznapi dolog ez a szakma, nem tapasztalták, így nem is tudhatják, vagy érzik át, hogy milyen dolog ez.

2012. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, és az ember nem mondhatja a szemükbe, hogy bocsánat, én ezért pénzt szoktam kérni, mert lehúzásnak gondolnák. Főleg, ha olyan kér rajzot - mert hát úgyis ráérek szerinte -, akiről tudom, hogy nem tudna két normális árazású portréért, sőt még egyért sem fizetni.


De még "megrendelők" között is vannak csudabogarak. Volt egy, aki 500 Forintot akart volna adni egy olyan képért, amiért mások tízezret fizetnek. Persze nem is volt neki túl sok pénze, lévén, hogy középiskolás gyerek volt. (A gyerek szót ne vegye senki bántásnak, csak, mint tudjuk, azoknál kevésnek van saját keresete.)

2012. jan. 13. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!