Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelent az, hogy "túlművelt...

Mit jelent az, hogy "túlműveltség"?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez? Definiálnátok kérlek?
2012. febr. 6. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Aki mindent tudományosan magyaráz meg, mindent túlkomplikál, és nem tud "egyszerű ésszel" gondolkodni.
2012. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerek ilyet pedig 70 éves vagyok! A műveltséget nem lehet túldimenzionálni. Túlképzett, ilyet ismerek.És pejoratív sokszor alkalmazzák arra aki egy foglalkozáshoz tanult mindenfélét ami teljesen szükségtelen ahhoz a foglalkozáshoz.Persze sokszor kényszerhelyzet miatt mert akik az oktatási minisztériumban kitalálták a tananyagot fogalmuk nem volt ahhoz hogy mi is tartozik a szakmához hozzá.Egy esztergályosnak nem E.A. Poe költeményét kell megérteni.
2012. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Túl magyarázod a túlképzett jelentését.Nem egy szakon belül tud többecskét,hanem sok szakképesítése van. PL:Egy üzemírnok,és van neki ECDL.C-d-e-f.hivatásos jogosítvány,külkereskedelmi,és még jó pár szak.
2012. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem inkább "túlképzettre" gondolsz? Ezt szokták mondani, mikor valaki olyan állásra jelentkezik, amihez a szükségesnél magasabb szintű végzettsége van.

Pl. elég lenne az érettségi is, de ő diplomás. Ilyenkor sokszor nem veszik fel, mert "túlképzett".

Olyan, hogy valaki túl művelt, nem létezik szerintem. :P

2012. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Soha nem lehet eléggé műveltnek lenni..."túl" műveltnek lenni pedig egyszerűen nonszensz.

Ahogyan előttem is írták, biztosan a "túlképzett-"-el csúsztatod össze, ami - mondjuk munkahelyi felvétel esetén - azt jelenti, hogy az adott munkakör betöltéséhez szükségesnél jóval magasabb képzettséggel rendelkezel.

2012. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen fogalom. Esetleg műveletlenek nevezik "túlművelt"-nek azokat, akikre irigykednek.
2012. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

A túlműveltség létező fogalom:

amikor egy-egy társadalmi rangba illeszthető személy, az adott rang elvárásain túlmutatva képzett. Nyilván az a társadalmi közeg kiutálja, viszont kérdés az, hogy műveltebb réteg befogadja-e, elismeri-e a tudását, műveltségét.

Valahogy úgy kell elképzelni, amikor a szántó-vető paraszt beszáll zenetörténeti vitába és Mozartról meg Schubertről áll le diskurálni.

18-19. században magyar közéleti személyiségek pl a nők túlműveltségéről értekeztek (pl Fáy András vagy Brunszvik Teréz, hogy vajon helyénvaló-e az amikor a nő (18. sz-ról beszélünk) a műveltségét csillogtatja társaságban, ahelyett, hogy a család mellett állna

2012. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az utolsónak igaza van, illetve köznyelvben még használják -szerintem legalábbis- szarkasztikus értelemben. Ha valaki műveletlen, gúnyosan mondhatják rá, hogy túlművelt.
2015. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!