Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyre tartjátok jó ötletnek,...

Mennyre tartjátok jó ötletnek, hogy egy faluban egy család bemutassa tagjainak alkotásait? (festmények, fotók, zene, vers stb. )

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiváló ötletnek tartom! Minden, ami összébb kovácsolhat, büszkébbé tehet egy lakóhelyi (falusi) közösséget, jó és megvalósítandó. Sok energiát, támogatást és sikert hozzá!
2012. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, melyik faluról van szó. A falvak egyéniségek, egészen különbözően viselkednek a lakóik. Van, ahol közösség van, van, ahol mindenki mindenki ellen típusú keserű háború zajlik, van, ahol a falu két vége gyűlöli egymást, van, ahol az őslakosok gyűlölik a gyüttmenteket (értsd: akik még csak 3 generáció óta élnek ott), és persze vannak idilli, kellemes, udvarias, barátságos falvak is. Te tudod, melyikben élsz.
2012. febr. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt ilyen a faluban ,attól tartok,hogy kivagyiságnak fogják tekinteni.
2012. febr. 13. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:

A dolgokat mindig el kell kezdenie valakinek. Másképp hogyan teremtődnének meg a hagyományok?

Ami a falut illeti: én is kötődöm egyhez szeretettel, Dél-Magyarországon (nem lakom ott). Amikor megismertem, még nagy kiterjedésű, rendezett község volt. Mára városka lett belőle. A lakossága összetett: magyarok, szlovák, sváb és szerb leszármazottak..cigányok is. A származása okán nem bántott senki senkit. Voltak az emberek között (és ez természetes) jó és rossz kapcsolatok, összetartás és ellentétek - de mindent "felülírt" a közös büszkeség a híressé lett - élő és eltávozott - szülöttekre: egyetemi tanárokra, híres ötvösművészre, újságíró/lapszerkesztőre, '56-os hősre. A "falunapok" keretében mindig volt egy-egy kiállítás a helyi tehetségek műveiből: bemutatkoztak festők, fafaragók, szövők, akiket ismertek az emberek, hisz rokonaik, szomszédaik voltak. Soha, senkitől nem hallottam rosszmájú megjegyzéseket, fanyalgást, irígységet, pedig lehet, hogy voltak olyanok, akik valami okból nem szerették őket. Ott és akkor azok is büszkék voltak rájuk.


Továbbra is azt mondom: ragyogó ez az ötlet. Egy családi közösség bemutatkozása hagyományt teremthet: csatlakozhatnak mások is, kiszélesedhet a dolog..egy egész települést megmozgathat. Hajrá!

2012. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem írni,hogy falunapon amúgy is szokott lenni kiállítás.
2012. febr. 13. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor egy okkal több, hogy megvalósítsátok ezt a tervet. Sok sikert!
2012. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igaz ,több emberre számítottam.
2012. febr. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!