Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megtudná mondani nekem valaki,...

Megtudná mondani nekem valaki, hogy Ladislav Mnacko: ÉJSZAKAI PÁRBESZÉD című könyve milyen városban játszódik?

Figyelt kérdés

2012. febr. 21. 08:35
 1/7 anonim válasza:
Ha a mű eredeti címe Oneskorené reportáže, akkor Pozsonyban játszódik a legtöbb esemény (temető, kávézó...).
2012. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Nem sokára megszerzem ezt a könyvet. Aki adja, kérte, hogy hámozzam ki milyen német városról szól, mert kimondva nincs, csak beszélnek róla. Pl. annyira emlékszik, hogy a templom tornyán kereszt helyett trombitás angyal van. Rákerestem, ezek a mormon templomokon szokásosak. Szóval lehet a szlovák fővárosról van szó, s nem is német ország egy városáról? Nagyon köszi előre is a választ! :D
2012. febr. 23. 08:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Rákerestem, sajnos az Oneskorené reportáže a Megkésett riportok, s nem az Éjszakai párbeszéd. :( Nagyon köszi az infót!
2012. febr. 23. 08:59
 4/7 anonim válasza:
Ó, tényleg! Látod, milyen figyelmetlen is vagyok. Akkor itt a Nočný rozhovor műről van szó (már keverem a címeket, műveket). Hát erről én is csak annyit tudok, hogy egy német város..., viszont a műben nem ezen van a hangsúly. Talán mindegy is, milyen városról van szó.
2012. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkaptam a könyvet, elkezdtem olvasni. Tudom, hogy e német város, nem Hamburg, nem Nürnberg, nem Landsberg, nem Berlin, nem Hannover, nem Braunschweig, nem Stetting. Van Adolf Hitler plats(vagy volt), s Siegfriedstrasse, királyi palota, opera, mely a Milanói Scala után a legismertebb opera Európában, s van egy bazilika(mely talán mormon, mivel ott szokás az, hogy ) kereszt helyett harsonás angyal van a toronycsúcson. S azt is, hogy nem a város a lényeg, de mégis én annyira szeretném kitalálni! :D Köszönök mindent! Én tovább próbálkozok vele, s ha bárki tud segíteni, nagyon örülnék! :)))))
2012. febr. 26. 14:09
 6/7 anonim válasza:
Ó, nincs mit köszönnöd. Egyébként öröm az ilyen típusú kérdéseket olvasni itt. Tudod, a tartalom az sokat nyom! Szép napokat...
2012. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg, hgoy találtál rá erre a kérdésre? Úgy érdekelne! :D

Amúgy, képzeld, előrébb jutottam a város kérdéssel. Ebből a részből: "- Ez német város volt, Kleine. Az egész háború alatt egyetlen bomba sem hullott rá. Miért kellett volna a repülőknek éppen ezt a várost megkímélniük?

- De miért csak akkor? Először azt szeretném megérteni. Tudod, hogy ma itt és néha ott, nyugaton is mit írnak erről az éjszakáról? Vannak olyan szerzők, akik azt állítják, hogy az amerikaiak azért pusztították el, hogy ne kerüljön épségben az oroszok kezére. A bombázásnak katonai jelentősége akkor már nem volt. Közönséges gyilkolás volt ez. Nem lehetett volna azt a sok repülőgépet hasznosabb célokra felhasználni? Lehet, hogy ezzel legalább néhány órával megrövidítették volna a háborút.

- Ez mind csak találgatás, Kleine. Lehet, hogy így is megrövidítették néhány órával. A háborúban különböző körülményeknek lehet döntő szerepe.

- Berlin ide egy ugrás, Kliene. Lehet, hogy a bombázásnak ott meglett volna a jelentősége. Ott Hitler ült a maga bunkerében. Itt semmi jelentősége nem volt. Itt nem, Itt nem volt hadiipar, s azt az ipart, amely itt működött, amúgy sem tették tönkre. Lakónegyedeket, katedrálisokat, műemlékeket döntöttek romba, égettek fel, semmisítettek meg. . ." Arra jutottam, hogy Drezda. Drezda bombázása egyike volt a valaha volt legpusztítóbb légitámadásoknak a történelem folyamán, amikor is a szász nagyváros központját gyakorlatilag a földdel tették egyenlővé a szövetséges brit és amerikai légierő nehézbombázói 1945. február 13.-15. között. Az akció barbár cselekedet volt, hiszen Drezda központjában semmilyen jelentős katonai célpont nem volt, a gyújtóbombákkal végrehajtott többnapos támadássorozat egyértelmű célja a polgári lakosság minél nagyobb mértékű lemészárlása volt. Az akció során a német nagyváros teljes belvárosa romtengerré vált, a halottak számát 20 000[1] és 80 000 közé teszik a kutatók (A régebbi becslések 35 000 és 1 000 000 közötti áldozatról szóltak). Szerinted? Mi a véleményed? Amúgy nagyon súlyos e könyv(világos, hogy nem a város a kérdés, hanem) a kollektív bűnösség kérdése, a második világháborúban az élet, s egy gyönyörű szerelem leírása. Nagyon elgondolkodtató, sok vonalon.

2012. febr. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!