Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a giccs az valami negatív jelző?

Figyelt kérdés

[link]

Nem saját blog, nem reklám.


2012. febr. 21. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért mert pejoratív értelemben használja a köznyelv. "Hű ,de giccses!"
2012. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ezt találtam róla a kislexikonban:


Giccs


Magát művészi alkotásnak feltűntető, értéktelen mű, amelynek tömegtermelése a polgári világ hanyatlásával alakul ki. Általában szenvelgő magatartásmódot tükröz, az emberi-társ. problémák felszínes és szokványos megjelenési módját szerepelteti, nem hatol azok mélyére. Célja a kellemesség fizikai és pszichikai érzetének keltése. Veszélyessége abban áll, hogy rutinos ábrázolásmódjával megtévesztheti a szemlélőt.


Ez alapján te minek hinnéd?

2012. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Mert a giccs egy művészi értelemben vett negatív jelző. Grafikát tanulok, sokat foglalkoztunk ezzel a témával. Művészileg értéktelen, de magát a laikusok szemében értékesnek feltüntető, tartalom nélküli, felszínes képek, tárgyak. A második válaszoló teljesen jó rövidített leírást írt a giccs fogalmáról.
2012. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, és tisztában is vagyok vele. A linkelt kép alkotója valóban giccset alkotott, amivel lenyűgözi a vizuális analfabétákat, (akik nem tanultak életükben művészetet), de aki ott ezt írta, nem rossz szándékból írta, mégis úgy reagáltak rá.
2012. febr. 22. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Miért hiszik azt az emberek, hogy a giccs az valami negatív jelző?"


Mert az esztétikában "negatív" jelző abban az értelemben, hogy az értéktelen "műalkotásokra" szokott jellemző lenni.


"A linkelt kép alkotója valóban giccset alkotott... de aki ott ezt írta, nem rossz szándékból írta, mégis úgy reagáltak rá."


Itt arról van szó, hogy még az az ember is, aki szereti a giccset, tudja, hogy a "giccs" rosszat jelent, és elkezdi bizonygatni, hogy márpedig a giccs nem giccs. Mivelhogy igazodni akarunk a tekintélyesebbek véleményéhez.


Na most az általános műveltséggel rendelkező ember, pl. az átlag középosztálybeli, nagyjából tudja, mi a giccs. (Megfogalmazni nem tudja, de van róla némi sejtése, és bizonyos mértékig képes rá, hogy kiszűrje a giccs nyilvánvaló eseteit). És mindenki, a prolik is, ennek a rétegnek az értékítéleteihez igazodnak.


Tehát ha tetszik a prolinak a giccs, de hallja, hogy az "giccs", akkor vagy ő is elkezdi szidni, nehogy prolinak tűnjön, és titokban hódol annak a bűnös élvezetnek, hogy ilyen képeket nézeget, vagy pedig elkezdi vitatni, hogy az giccs, vagy elméletet gyárt arról, hogy miért nem baj, hogy valami giccses ("giccses, de nekem tetszik és kész!").

2012. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!