Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik a kedvenc klasszikus...

Melyik a kedvenc klasszikus zene tételed?

Figyelt kérdés

Nekem Csajkovszkij Virágkeringője az egyik. Emlékszem 12 éves koromba halottam először(most 17 vagyok) és addig las ketchupot, meg ilyesmiket hallgattam, de amikor meghallottam ezt egy hihetetlen érzés kerített hatalmába. Olyan gyönyörűszép, hogy akárhányszor meghallgatom elfog a "szépérzet" nem egyszer volt már, hogy sírni is sírtam! Gyönyörű, de tényleg.

A másik szintén Csajkovszkijtól a Hattyúk tavából a második felvonásból a 4. szín. Mindig beleborzongok:))

Aztán Beethoven Holdfény szonátája is rettenetesen gyönyörű, érzelmekkel teli, érzem a fájdalmát a művén keresztül, nagyon frankón megírta:)

Wagner Valkűrök lovaglása is nagyon tetszik, olyan ünnepélyes az egész.

Johannes Brahms Lullaby-ja (a magyar nevét nem tudom) pedig mindig is közel fog állni a szívemhez, mert édesanyám mindig berakta lefekvéskor:))

Most rajtatok a sor, Nektek mik a kedvenceitek?


2012. márc. 4. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sokáig nagyon tetszett Muszorszkij, Egy kiállítás képei című műve.Mert olyan sejtelmes, elgondolkodtató.

Van más klasszikus zene is, ami tetszik, sajnálom, de a címüket nem tudom.

2012. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lullaby = Altató
2012. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Schubert 8. szimfónia (befejezetlen)
2012. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. márc. 4. 20:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hallgasd meg ezeket:

Pachelbel: Canon in D

Dvorak: Új világ szimfónia

Liszt: Faust szimfónia (II. tétel, Gretchen)

Corelli: Christmas concerto

Mascagni: Messa di Gloria

2012. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2012. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
^folyamatban
2012. márc. 4. 20:39
 8/16 A kérdező kommentje:
a 20.33-ra értettem, de akkor az 5-et is mindjárt hallgatom:D
2012. márc. 4. 20:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Most Mozartra vagyok nagyon ráállva, talán a legynagyobb kedvencem a Varázsfuvola ouverture-je, és ami még gyönyörű, a Wind Serenade és a Symphony 25. Beethovent is imádom, tőle talán a legnagyobb kedvencem a 7. szimfónia és az Egmont Ouverture. Mindenesetre szeretném sokkal nagyobbra bővíteni az ismert komolyzenei darabok listáját.
2012. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Richard Strauss : Tod und Verklärung
2012. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!