Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most, hogy a közterületeken...

Most, hogy a közterületeken és megállókban megtiltották a dohányzást, a színházban a színpadról miért nem tiltják le a láncdohányosokat?

Figyelt kérdés
Igen, az egyik jelentős magyar színházban egy darab folyamán szinte megállás nélkül füstölt egyik vagy másik szereplő (nem a dohányzáson volt a hangsúly a történetben, a szereplők idegességének bemutatását máshogy is meg kell tudni oldania a rendezőnek). Egy olyan helyen is, ahova az ember úgymond művelődni megy, ilyen "értéket" is sugallnak, ilyen -az előadás sikeréhez fölösleges- káros szemlélettel befolyásolhatnak. Élőben, érezhetően.
2012. márc. 9. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, az nem igazi cigi, amit a színpadon szívnak, viszont nagyon bödös, az egész nézőtéren érezni.
2012. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nehogymár a rendező alkalmazkodjon a szabályokhoz. az már túlzás lenne

olyan mint amikor a szocializmusban ki volt osztva, hogy ki miről alkothat (csak nyilván ez most annyira nem súlyos)

ha olyan darabról van szó, ahova nem kell a cigi, és nem is illik, ott biztos nem engedi a rendező sem hogy dohányozzon a színész, de ha illik a darabhoz, szerintem így hitelesebben adja vissza, és jópár színdarabnál direkt bele van írva, hogy pl az egyik szereplő dohányos, most akkor ne gyújtsa meg a cigit, mert már új törvény van? :D

2012. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egy darabban gyilkosság van, miért nem viszik el a rendőrök a színészt? :D
2012. márc. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Coralie :D
2012. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dolgoztam nemrég a miskolci Nemzeti Színházban,ott is korlátozták a dohányosokat,csak épületen kívül,de csak a munkások,aszínészek a hátsó színpadon,vagy az ügyelő mellett szívták a cigit,pipát.Érdekes...
2012. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!