Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen verset mondjak szavaló...

Milyen verset mondjak szavaló versenyen? Másfél hetem van HELP!

Figyelt kérdés

Szeretem az olyanokat amikben sok érzelem van és ki lehet fejezni őket, jól el is tudom mondani de a vidám versekkel is megpróbálkoznék. Találtam párat már de egyik se olyan amit szavaló versenyen el tudnék mondani. Segítsetek légyszi! Esetleg Varró Dániel Email c. verséről mi a véleményetek?


13/L


2012. ápr. 7. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ezek tetszenek.Viszont nagyon szépen kell előadni,megfelelő érzelmekkel,mert ha ezek hiányoznak akkor nem lesz meg a varázs.

-Petőfi Sándor- Még kér a nép

-Radnóti Miklós- Nem tudhatom

- Petőfi Sándor- Egy gondolat bánt engemet

- Ady Endre: Elbocsátó, szép üzenet


Mindegyik vers gyönyörű,de nehéz előadni.Ha nyernél-e versek szavalása miatt,akkor igencsak büszke lehetsz majd magadra.

sok sikert

2012. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

József Attila - Tiszta szívvel

vidám : Petőfi Sándor - Anyám tyúkja

2012. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem biztos, hogy jó ötletnek tartanám az Emailt, bár attól is függ, milyen tanárok lesznek a zsűriben. Egy klasszikusabb verssel nehezebb mellélőni, és a legtöbbször az ilyen nagyon indulatos vagy ájtatos/pátozsos módon előadható és előadott verseket juttatják tovább. Jártam egy minoros órára egy a szakmában elég elismert magyar szakos tanárnőhöz (tankönyvet ír stb.), és úgy nyilatkozott pont Varró Daniról meg az egyéb kortárs emészthetőbb költőkről, mintha leprások lennének :S.
2012. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

József Attila- Nagy ajándékok tora


Én is ezt mondtam és harmadik lettem iskola szinten.

2012. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!