Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen az Ingres papír,...

Milyen az Ingres papír, illetve más fajta papírok?

Figyelt kérdés

Persze tudom, milyen, nap mint nap használom. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy készítik, miért így készítik, mi a funkciója.. stb.

érdekel még az akvarell papír, meg a grammok jelentősége is.



2012. ápr. 15. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom az ingres száraz technikákhoz ajánlott. Leginkább porpasztellhez és szénhez. Rücskös,de nem túl nehéz papír. Különféle színekben is kapható,ami porpasztellhez ideálissá teszi.

Az akvarell papírok jobban bírják a vizezést. Jellemzően rücskös a felületük,de a rostok másképpen vannak elhelyezve,hogy a száradáskor megfelelően egyenesre húzzák a papírt,persze a széleit le kell ragasztani nedvesítés után. Jellemzően a nagyobb g/m2-esek a jobbak. 300g/m2 alatt csak vázlathoz jók.

Vannak még olajkartonok, ezek olajpasztellhez olajfestékhez jók,ezeknek megint csak más a szerkezetük.

A lényeg az,hogy a felületeknek meg kell kötniük a megfelelő festéket és bírniuk kell festéshez szükségek vegyületek által okozott igénybevételt.Talán az akvarell a legkényesebb a papírra. A papír a tartósságot is meghatározza ,a művészpapírok savmentesek,hogy nem induljon el bennük belső bomlás .

2012. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!