Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Más is van, aki így érez? Nem...

Más is van, aki így érez? Nem szeretem a népzenét hallgatni, de fontosnak tartom hogy életben tartsák.

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok vele.
2012. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én sem ülnék le a fotelba, hogy na most akkor népzenét hallgatok, de fontosnak tartom a megőrzését. Az viszont tetszik, amikor bele keverik a könnyűzenébe. pl. Deep Forest
2012. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a magyar műdalokat nem szeretem hallgatni. Az IGAZI népzene jöhet. A műdalokat pedig kb. a földről el kellene törölni.
2012. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A magyar műdalok is a kultúránkhoz tartoznak. Sokkal szebbek szövegükben és zenében is,mint a mai együttesek zajongása. Nem a most divatos mulatósokra gondolok,hanem a régi dalokra.

A népdalok között is vannak olyanok,amik sértik az ember fülét.

Jó előadóval néha én is meghallgatom.

2012. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így érzek, csak nem úgy, ahogy gondolod :)

A népzene nem előadási műfaj, persze hogy nem valami jó hallgatni. A népzene az a műfaj, amit csinálni kell. A dalokat énekelni, vagy a zenére táncolni.

Én mostanában rákaptam arra, hogy munka közben népdalokat éneklek. Persze ha benn van a kollégám, akkor csak dudorászom magamban, de ha egyedül vagyok, vagy ha itthon házimunkázom, akkor rendesen éneklek. Olyan jó :)

2012. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ezért nem tetszik,de úgy érzem,hogy a népdalok többsége a régi kor emberének szólt. A mai kor a mai zenét termelte ki magából, mondhatni a pop a mai népzene,hiszen populáris a nép által kedvelt..
2012. máj. 8. 10:24
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Hogy a népdal a régi korok emberének szólt volna? Nem hiszem. Mind szövegeiben, mind dallamvilágában tiszta, tömör és lényeglátó: az "örök emberi"-ről szól, mint - talán egy kicsit meghökkentő párhuzammal - Euripidész vagy Shakespeare. Szerelemről, harcról, gyászról, megcsalatottságról..minek is folytatni?


Én ugyan elfogult vagyok a népzenével szemben (a magyar mellett vannak különösen szeretett népeim és népzenéim), de azt mondom: a Kérdező álláspontja tiszteletre méltó. Ízlésekről nem lehet vitatkozni. Mindenkinek szíve joga, milyen zenét szeret, azonban annak belátása, hogy nem csak az az érték, ami őt személy szerint "megszólítja", intelligencia kérdése elsősorban.

2012. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hollófernyiges ***** válasza:
Szóval: énekeljék csak, de lehetőleg jó messze tőlem?
2012. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A népzene sokszor a tánchoz társult, akinek tetszik a tánc, nehezen lenne meg a zene nélkül. Lehet, h. a zene korhoz kötött, de a néptánc abszolút rendjén való, ma is, bármilyen korban.
2012. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!