Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Keresek egy verset, de nem...

Keresek egy verset, de nem emlékszem a címére - felismeri valaki, tudja, mi ez?

Figyelt kérdés

Egy párbeszéd volt, szabadvers, mégpedig fordítás. Rövid, körülbelül 30 sor lehet, semmi rím, gyakorlatilag a puszta párbeszéd.


Egy dialógus az Úr és a Sátán között - az örökös harcból a Sátán kerül ki győztesen. Azt mondja, elpusztít mindent, amit Isten teremtett, de nem akar kegyetlen lenni: egyetlen egy dolgot az Úr megtarthat. Ő azonban kis gondolkodás után úgy dönt, nem kér semmit. A Sátán visszakérdez: és saját maga? És Isten azt válaszolja: még saját magát sem.


Mind linknek, mind a vers bemásolásának, mind címnek-költőnek örülnék, bárki bármit tud megadni nekem!



2012. máj. 10. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, engem is érdekel, és bocs, hogy nem tudtam érdemben reagálni.
2012. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valóban az. :) Egyébként tényleg "ennyi" a vers, nyelvezetileg se sokkal szebb az összefoglalásnál, de nagyon-nagyon szeretném tudni, kihez tartozik eredetileg. :)
2012. máj. 27. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, hátha felel valaki. :)
2012. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!