Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestménynek hogy lehet...

Olajfestménynek hogy lehet meggyorsítani a száradását?

Figyelt kérdés
Farost lemezen van, 5 nap alatt szokott vásznon megszáradni a festék amit használok, hogy tudnám ezt az időt leszűkíteni kb. 2,5 napra? Láttam a boltban száradásgyorsítót, de az lakk olaj alapú olajfestékhez van. be merjem kenni azzal?
2012. máj. 17. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint, ha terpentint használsz, nem lenolajat, már az is gyorsítja...


De, különféle edzők vannak erre... azt hiszem ilyen pl a standolaj is.

2012. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg érdemes ezt kipróbálnod.

[link]

Vagy ezt a festéket.

[link]

A másik dolog,hogy a festékhez nem ajánlott lenolajat stb addni,elég az,ami a tubusban van. A plusz olajtól csak hamarabb sárgul a kép. Csak akkor használj,ha feltétlen kell,de az egyes olajak más más mértékben sárgulnak, ezt is vedd figyelembe.

Amúgy az olajfestéknek a száradáson kívül még sok idő kell ahhoz,hogy stabillá váljon. Több hónapra van szüksége.

2012. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szárításgyorsítót én csak akkor használtam a festékhez keverve, ha valamit gyorsan javítani kell pluszba (mondjuk vászon szélét lekenni) vagy elfelejtettem aláírni :) Szerintem lekenni a még nem megszáradt képet nem lehet...

Használhatsz kevesebb lenolajat vagy helyette terpentint, előre kikevert festőszert, vagy fess szívóbb alapozásra (a mezei diszperzit falfestékek például nagyon szívnak). Vagy csak fess vékonyabban :) Lehet kísérletezni.

Ja és persze levegőn (akár pl. erkélyen vagy nyitott ablakban) gyorsabban szárad az olajkép is.

2012. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szikkatív, napfény, hajszárító.

Télen sokkal lassabban szárad. Ha nyáron kiteszed a napra akár 1 nap alatt is, attól függően milyen vastagon vagy vékonyan vitted fel a festéket. De pár napra kiteszed, ahol éri a fény biztosan megszárad. Ennyi idő alatt még nem fakítja ki a festék színét a nap. Tehát napfény pusz meleg. Télen ha van rá lehetőség tedd a radiátor elé néhány centire mondjuk 10 cm-es távolságra, sokkal hamarabb megszárad!

2023. nov. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!