Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van valami elvárás ruha...

Van valami elvárás ruha szempontjából a színházakban?

Figyelt kérdés
Ma megyünk a nemzeti színházba és én egész végig úgy voltam vele, hogy farmerben, meg pólóban megyek, de most mondták osztálytársaim hogy oda öltönyben kéne menni. Van ott valami etikett, hogy nem engednek be kényelmes, normális ruhában?

2012. máj. 21. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább fehér inget és fekete nadrágot vegyél föl. Pólóban és farmerban nem illik menni. Nem hinném, hogy nem engednének be, de add meg a tiszteletet.
2012. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

beengedni beengednek, csak nem illik akárhogyan odamenni, meg valószínűleg te is hülyén éreznéd magadat, ha te egyedül lógnál ki az egész nézőközönségből azzal, hogy


Öltöny azért nem feltétlenül kell egy színházba ma már (Nemzetiben még nem voltam, de gondolom oda egy fokkal jobban ki szoktak öltözni, mint a kisebb színházakban), de valami elegánsabb ruha azért kéne, legalább egy ing, valamilyen rendesebb gatya meg cipő. Ez még így bőven elég kényelmes, meg azért mégis valami.

2012. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mit nézel. Ha a kamaraszínházba mész, elég a farmer is, ha az Ember tragédiáját nézed meg, arra illik kiöltözni.
2012. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ember tragédiáját.

Nem értem, de köszi a válaszokat.

Csak fekete farmerem van.

2012. máj. 21. 12:17
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Öltöny nem feltétlenül kell, de a farmert max. akkor venném fel, ha sötétebb.

Régen volt, hogy hetente háromszor is színházban voltam, nyilván nem öltöztem minden alkalommal kiskosztümbe, suliból mentem, stb. Farmer is volt rajtam az Operettben, de olyan, ami nem világoskék, hanem szürke, vagy sötétebb, elegánsabb fazonú...

Sima, feliratos pólót semmiképp nem ajánlok. Egy egyszínű fehér lehet, vagy valami ing. A nyakkendőt hanyagolhatod, ha nem szereted, főleg sulisoktól nem vár el az ember ilyesmit. De ne ilyen mindenféle csili-vili feliratos pólót vegyél fel!!

Egy fekete, elegánsabb cipő sem árt, sportcipőben azért oda tényleg nem illik menni.


Beengednek amúgy akárhogy, ez inkább illem kérdése.

2012. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Fekete farmert szerintem simán felvehetsz (kivéve, ha már kinyúlt, szakadt, stb., de ezt nem feltételezem).

Vegyél hozzá egyszínű, fehér pólót vagy inget, és sötét (nem sport)cipőt.

Így már jó leszel, ennél jobban kiöltözni nem kell.

2012. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A fekete farmer teljesen jó. Én egy egyszínű inget vennék hozzá (világoskék, zöld, mindegy, csak ízléses legyen), és egy nyakkendőt hozzá.
2012. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi.

amúgy csak sima fekete pólóm van..

2012. máj. 21. 12:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A póló kicsit gáz. Nincs egy inged? :)
2012. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2012. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!