Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Statisztamunka, filmezés,...

Statisztamunka, filmezés, reklám, regisztráció. Melyik céghez lehet ingyen regisztrálni, vagy olcsón (max.1500 Ft), ahol tényleg lehet is kapni munkát minél gyakrabban?

Figyelt kérdés
statiszta, film, casting, regisztráció, munka

2012. máj. 26. 20:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
Facebookon lépj be a "levente filmforgatás" nevű csoportba, s hívd meg ismerőseid is , mert pont most lesz 10 000 fős izomnagy ingyenes statisztálás napi 7000 HUfért naponta, s nem is lesz szereplőválogatás se hanem egyből lehet jönni előregisztráció nélkül csak facebookon lépj be csoportba s figyeld, hogy mikor hova kell jönni!! Mert ilyen 7000 fős stadionos lesz ;))
2012. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi!

"ingyenes statisztálás napi 7000 HUfért naponta"

Most ingyenes vagy 7 E-t fizet?....

Hány napos meló?

2012. jún. 4. 19:33
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem ismerem ki magam a facebookon, mert nem használom, hogy/hol lehet a csoportba belépni? Levente Filmforgatás - egy személy, ismerőse nem lehetek, mert túl sok az ismerőskérés, de azért bejeloltem, üzenőfalat nem látok, ahol mennének az infók... csoportfeliratkozást sem látok...
2012. jún. 4. 19:42
 4/15 anonim válasza:

A barátnőm megjárt már egy csomó ügynökséget, de az ingyenesek nem váltak be neki - volt amelyikről az derült ki, hogy burkoltan konzumhölgy közvetítők.

Végül a Vonnák Mónika statisztaiskoláját végezte el, és onnan 10-12 olyan ügynökséghez tudott továbbmenni, ahol tényleg vannak munkák.

4-5 reklámokkal foglalkozó cég van, 3 közönségszervező, akik "tapsoltatnak", a többiek pedig tv-s, és filmes szervezők.

A munka összevissza, rendszeresen inkább a tapsolásokra hívják, de pl. annál az ügynökségnél 3000 körül volt a regiszrációs díj. Viszont ők szervezik a Jóban rosszban-t és a Barátok közt-et is.

A többi ügynökség meg ha van valami casting, akkor hívják, a nagyfilmes szervezőknél meg időszakosan vannak munkák: nyáron sok, télen alig.

2012. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

És azt a 10-12 céget, ügynökséget meg tudnád adni nekem?

ÉS esetleg azt tudod/barátnőd tudja, hogy egyéb területre melyik cégnél lehet átszivárogni? Szinkron, gyártásvezetés, helyvadászat, stb.?

2012. jún. 16. 11:40
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha mielőbb megtudnám, hiszen már benne vagyunk az idényben, ezen a nyáron már szeretnék annyit dolgozni, amennyit csak lehet.
2012. jún. 16. 11:41
 7/15 anonim válasza:

Nem lehet kiadni a cégeket külsősöknek, épp az a lényege a felkészítő kurzusnak.

Az ügynökségek is azért fogadják az embert, mert fel lett készítve és nincs vele gond. Az utcáról érkezettekkel mindig több a nehézség.

Meg úgy is jelentkezett be náluk a barátnőm, hogy elvégezte a kurzust és szeretne regisztrálni. (De meg is van tiltva a címek terjesztése, botrány volt belőle régen, hogy olyanok is megtudtak egy-egy szervezői számot, akiknek nem örült a szervező.)

De ezeket én is csak a barátnőm story-jaiból ismerem, én nem ezen a pályán tevékenykedem.

Csak mivel neki ez bevált, és véletlenül olvastam a kérdésedet, gondoltam segítek azzal az infóval, hogy neki mi jött be.

Menj el Te is abba a statisztasuliba, és ott biztos megadják a címeket! :)

(De komolyan: teljesen lehetetlen kiszűrni egy laikusnak, hogy melyik cég komoly, és melyik kamuzik. Én is sokat segítettem a barátnőmnek ügynökségeket keresni, de sokszor futottunk falsra. Komolyan mondtam, hogy csak ez a statisztaiskola volt az ő számára a jó megoldás, mert előtte már vagy 30-40 ezer forintot dobált ki az ablakon különböző cégekhez regisztrációs díjként, és sehonnan nem jött vissza még csak a befizetése sem. Aztán ezt a sulit elvégezte és 3 forgatásból a pénze is visszajött, azóta meg csak profitál. Mondjuk hozzátartozik, hogy 35 éves és nagyon jól néz ki, ezért keresik is, mert jó anyukának, közönségnek, statisztának, reklámba is, meg filmekhez is, de tényleg sokat hívják.)

Többet nem tudok mondani, de szerintem ez is egy út, ha gondolod.

Ha nem, akkor sajnos nem vagy előrébb.. de akkor is sok sikert kívánok! :)

2012. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem van filmes iskolám, tavaly végeztem, csak nem statiszta, hanem szinkronszínész szakon. Tehát nem vagyok laikus. Tehát nem a kisujjambol szoptam, hogy evvel akarok foglalkozni, hanem már magamtól is filmes vagyok.:)
2012. jún. 17. 23:31
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja, és a helyvadásszal valo kapcsolatot is azért keresem, mert van portfolioja a filmezesre kiado lakasunknak, és minel tobb helyvadasznak szeretnem odaadni.

A gyartast is azert keresem, mert abbol is vizsgaztam.

2012. jún. 17. 23:33
 10/15 anonim válasza:

Végigolvastam a levelezést, egyáltalán tudod, hogy mit szeretnél csinálni?

A kérdésed arra vonatkozik, hogy hol tudsz statisztálni, erre kaptál is választ, de azt írod, hogy mivel szinkronszínész vagy, te már értesz is a másik területhez is.

Teljesen más a kamerák előtt statisztálni, mint egy hangstúdióban szinkronizálni.

Attól még hogy cukrász végzettséged van nem leszel szakács, vagy fordítva.

Biztos profin szinkronizálsz a hangoddal, de ez nem jelenti azt, hogy az arcoddal is hitelesen tudsz játszani.

Egy profi statisztát sem engednek be szinkronstúdióba hiába nagyon tehetséges - tök más a két szakma.

(Tudom, filmes vagyok.)

De még szakmai végzettséggel is nehezen lehet bekerülni a szinkronba, miért gondolod, hogy egy igényes rendező ne így gondolná ezt a statisztákkal kapcsolatban is?

Ha jól akar haladni a filmmel, fontos, hogy a statisztái is profik legyenek.

(Ez ugyanolyan mondat volt részedről, mint mikor emberek azt hiszik, hogy operatőri végzettséggel eljöhetnek műsorvezetőnek, mondván, hogy "média végzettségem van". Brrrr! Miért kell keverni a szakmákat???)

Minden szakma szakirányú végzettséget és gyakorlatot igényel és még azzal sem könnyű bekerülni a gépezetbe.

(És felteszem, erről van is saját tapasztalatod, mert ha menne a szinkronizálás, nem itt keresnél olcsón statisztálási lehetőségeket..)

2012. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!